روبات انسان نما در خدمت گردشگران

کد خبر : 32922 جمعه 21 اسفند 1394 - 00:39:38

شرکت توشیبا آخرین نسل روبات انسان نمای Chihira را در یک نمایشگاه گردشگری در برلین به نمایش گذاشت.

این روبات به گونه ای طراحی شده است که تا حد ممکن شبیه به انسان باشد و قادر است به زبان آلمانی مکالمه کند. شرکت توشیبا سیستم کنترل آخرین نسل از روبات خود را بهبود داده است تا حرکات آن بیش از پیش به انسان شبیه شود.
توشیبا در این نمایشگاه قابلیت های روبات Chihira Kanae را در ارائه خدمات به صنعت گردشگری به نمایش گذاشت. این روبات به عنوان مسئول پذیرش، پاسخگوی سوالات مراجعین در رابطه با نمایشگاه بود. 
پیش از این دو نمونه دیگر از این روبات توسط شرکت توشیبا تولید شده است. نمونه اول به نام Chihira Aico در سال 2014 در نمایشگاه فناوری Ceatec در کشور ژاپن رونمایی شد. نمونه دوم که Chihira Junko نام داشت در ماه اکتبر گذشته رونمایی شد و در حال حاضر در فروشگاه های شهر توکیو به عنوان مامور اطلاعات در حال خدمت رسانی است.
روبات Chihira Kanae مانند نمونه های قبلی قادر است به زبان های انگلیسی، ژاپنی و چینی و حتی به زبان اشاره صحبت کند. البته سیستم پردازش زبان این روبات قابلیت توسعه را دارد و می توان آن را به گونه ای طراحی کرد که بتواند بسیاری از زبان ها را درک کند. 
به گفته مقامات توشیبا این روبات علاوه بر صنعت گردشگری در حوزه سلامت نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت و به همین علت تلاش شده ظاهر و حرکات آن تا حد ممکن به انسان شبیه باشد تا راحت تر بتواند با انسان ها به ویژه سالخوردگان، ارتباط برقرار کند. 
به گزارش ایرنا از ساینس، طی نظرسنجی هایی که در ژاپن و آمریکا انجام شد، ژاپنی ها عمدتا خواهان روبات هایی هستند که کاملا شبیه به انسان بوده و تشخیص آن ها از انسان ها امکانپذیر نباشد. اما آمریکایی ها و به طور کلی غربی ها ترجیح می دهند که دقیقا بدانند در چه زمانی با یک روبات سروکار دارند. 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]