در کنفرانس سراسری پزشکی ایتالیا مطرح شد:

بهبود سریع زخم با پروتئین و ویتامین های A و C

کد خبر : 32807 چهارشنبه 19 اسفند 1394 - 19:33:51

همزمان با برگزاری کنفرانس سراسری پزشکی ایتالیا در روزهای اخیر ، پزشکان اعلام کردند که مصرف مناسب پروتئین ها و ویتامین های A وC نقش مهمی در ترمیم زخم ها و افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن ایفا می کنند.

همواره پزشکان و متخصصین تغذیه مصرف ویتامین ها را در تمامی مراحل زندگی با رعایت تعادل در مصرف ، توصیه کرده اند .

پروتئین ها در بهبود کامل زخم ها و جراحات بدن نقش  اصلی را بر عهده دارند و ویتامین A رشد مجدد پوست را تسریع کرده  و در نهایت این ویتامین C است که باعث افزایش عملکرد سیستم ایمنی می شود.

تحقیقات جدید در این حوزه که در کشور ایتالیا صورت گرفته نشانگر این موضوع است که مصرف ویتامین های  A وC  در کنار پروتئین ها به ترمیم زخم ها در زمان کمتر کمک شایانی می کنند . بر اساس نتایج به دست آمده از این پژوهش ، پروتئین ها در بهبود کامل زخم ها و جراحات بدن نقش  اصلی را بر عهده دارند و ویتامین A رشد مجدد پوست را تسریع کرده  و در نهایت این ویتامین C است که باعث افزایش عملکرد سیستم ایمنی می شود .

دکتر جیووانی اسپاگا گنینی از بخش پزشکی دانشگاه مولیز در توضیح فرایند ترمیم زخم های بدن و نقش مواد غذائی در تسریع آن گفت : عصاره پروتئین موجود در آب آناناس می تواند به کاهش تورم و سوزش و درد هایی از این دست کمک فراوانی کند .

وی همچنین اظهار داشت که مصرف گیاهانی همانند آلوئه ورا  در درمان زخم ها بسیار مفید بوده و سایر مواد غذایی همچون کاکائو ، چای ، روغن زیتون و رنگدانه های زرد پودر کاری خاصیتی مشابه دارند .

لازم به توضیح است که این شرح کامل این پژوهش ها و نتایج به دست آمده از آن در آخرین کنفرانس سراسری پزشکی ایتالیا که هم اکنون در حال برگزاری است ارائه شده و دانشمندان در این پژوهش ها به بررسی و مطالعه در خصوص درمان زخم ها و ترمیم آسیب های بدن می پردازد .

 

منبع : Ansa

ترجمه: فاطمه کردی

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]