پروتئین عامل آلزایمر از 20سالگی در مغز وجود دارد

کد خبر : 3155 سه شنبه 12 اسفند 1393 - 09:34:25

مطالعات محققان مرکز بیماری آلزایمر و عصب شناسی دانشگاه فینبرگ آمریکا نشان می دهد که پروتئین عامل آلزایمر از 20 سالگی در مغز وجود دارد.

 به گزارش ایرنا از ساینس، این پروتئین معیوب آمیلویید نام دارد. تحقیقات نشان می دهد که این پروتئین می تواند از 20 سالگی در مغز تجمع پیدا کند؛ در حالیکه تاکنون تصور بر این بود که این پروتئین در سنین بالا در مغز شکل می گیرد.اسکن مغزی داوطلبان مبتلا به آلزایمر، حاکی از وجود این پروتئین معیوب در اطراف سلول های مغز است.

آمیلویید یک اصطلاح عمومی برای پروتئین هایی است که به طور طبیعی در بدن بوجود می آیند. در مغز افراد سالم، این پروتئین نابود می شود ولی در مغز افراد مبتلا به آلزایمر، تجمع می یابد.بیماری پیشرونده آلزایمر شایع ترین نوع زوال عقل است که باعث اختلال در حافظه، تفکر و رفتار فرد می شود. این بیماری معمولا پس از 60 سالگی بوجود می آید ولی دلیل آن همیشه کهولت سن نیست و عوامل ژنتیکی، سکته مغزی و شوک عاطفی نیز می توانند منجر به این بیماری شود.

در آمریکا در هر 67 ثانیه، یک نفر به آلزایمر مبتلا می شود و در حال حاضر بیش از 5 میلیون نفر در آمریکا به این بیماری مبتلا هستند.پیش بینی می که تا سال 2050 ، تعداد مبتلایان به آلزایمر به 14 میلیون نفر برسد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]