درمان بیماری های خاص با اکسیژن درمانی و پزشکی زیر آب

رونمائی از شاخه جدید تخصص در پزشکی

کد خبر : 30889 پنج شنبه 29 بهمن 1394 - 12:00:03

روش جدید درمان با اکسیژن پر فشار نوعی روش درمانی برای گروهی ازبیماری ها است که طی آن اکسیژن 100 درصد در فشارهای بیشتر از فشار اتمسفر به بیماران در یک محفظه داده میشود.

هوایی که ما استنشاق میکنیم شامل اکسیژن ، نیتروژن و دی اکسید کربن است . در این میان عنصر اکسیژن نقشی بسیار مهم در ادامه حیات انسان و سایر موجودات کره زمین ایفا می کند و به همین دلیل گروهی از پزوهشگران در حال مطالعه روش جدید اکسیژن درمانی هستند که در این روش فشار تنفس طی دوره  درمان با اکسیژن مولکولهایی که به گردش خون وارد می شوند به صورت چشمگیری افزایش پیدا می کند.  

افرادی که به وسیله کارهای سخت و فیزیکی ویا ورزشکارانی که در معرض مصدومیت های سنگین قرار گرفته اند میتوانند با استفاده از این روش مجدد سلامت خود را به دست آورند .

بر اساس گزارش منابع رسمی ، به تازگی دانشمندان کشور ایتالیا در آموزش و تربیت این روش درمانی مبتنی بر اکسیژن درمانی یا پزشکی زیر آب در اروپا پیشگام شده است و آموزش تخصص  درمان زیر آب و اکسیژن درمانی را به صورت گسترده ای در دوره های کارشناسی ارشد در مدرسه تحقیقاتی سانتانا واقع درپیزا راه اندازی کرده است .

مدیریت این مجموعه با اشاره به کیفیت این دوره ها و تقویت روش درمانی مدرن مورد نظر در سال های آینده  ابراز امیدواری کرده و افزود : این روش با اقبال بیشتری از طرف جامعه روبرو خواهد  شد . کسب سلامت مجدد در زمانی که بیماران از روش های درمانی گذشته و مرسوم نا امید گشته اند از مهمترین اهداف این روش درمانی است . افرادی که به وسیله کارهای سخت و فیزیکی ویا ورزشکارانی که در معرض مصدومیت های سنگین قرار گرفته اند میتوانند با استفاده از این روش مجدد سلامت خود را به دست آورند .

در این دوره همچنین در خصوص عوارض ناشی از ورود انسان به زیر آب و قرار گرفتن در معرض اکسیژن و گازهای دیگر در آب که موجب فشار بر بدن انسان می شود نیز اطلاعاتی دقیق به داوطلبان  ارائه می شود . این بخش از دوره های آموزشی بیشتر شامل غواصان و کسانی میشود که در اعماق دریا مجبور به کارهایی همانند جوشکاری ونصب دکل های نفتی و تاسیسات دریایی هستند  شده و یا  غواصانی که برای فعالیت های زیست محیطی مجبور به گذراندن زمانی طولانی در زیر آب هستند را مورد مطالعه قرار می دهد .

منبع :Ansa

ترجمه: فاطمه کردی

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]