لزوم غربالگری ناهنجاری های جنین در زمان بارداری

کد خبر : 30680 دوشنبه 26 بهمن 1394 - 22:37:18

رئیس سی و دومین کنگره رادیولوژی ایران، تم اصلی کنگره پیش رو را، «تصویربرداری زنان» عنوان کرد.

دکتر مارینا پورافکاری گفت: با توجه به شیوع بیماری های پستان به ویژه سرطان ها از یک سو و از سوی دیگر مسائل مربوط به حوزه سلامت مادر و جنین و لزوم غربالگری های ناهنجاری های جنین در زمان بارداری، «تصویربرداری زنان» به عنوان تم اصلی این کنگره انتخاب شده است.

وی ادامه داد: همچنین لزوم رسیدگی به بیماری های خاص زنان و تامین سلامت بانوان به خصوص سلامت مادر و جنین از دیگر دلایل انتخاب تم تصویر برداری زنان است.

پورافکاری با اشاره به اینکه با توجه به شیوع بیماری های گوارشی به ویژه سرطان های دستگاه گوارشی، تصویربرداری بیماری های گوارشی به عنوان دیگر محور این کنگره انتخاب شده است، تصریح کرد: قرار است در این کنگره میهمانانی از کشورهای امریکایی، اروپایی و کشورهای همسایه در این زمینه به سخنرانی بپردازند.

وی ادامه داد: همچنین قرار است در این کنگره در زمینه تصویر برداری از سرطان های گوارش علاوه بر ارائه تکنیک های جدید، آخرین پروتکل های درمانی نیز مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس سی و دومین کنگره رادیولوژی ایران یادآور شد: از تم های فرعی این کنگره که بر اساس نیاز سنجی از جامعه رادیولوژیست های کشور انتخاب شده است،"گزارش دهی تصویربرداری سازمان یافته" است که در صورت  اجرای این طرح، گزارش های تصویربرداری در سراسر کشور از ساختار یکسانی برخوردار شده که این دستاورد می تواند در زمینه تشخیص و درمان بسیار کمک کننده باشد.

وی گفت: "اقتصاد تصویربرداری" از دیگر تم های کنگره سی و دوم رادیولوژی است که به دلیل آنکه طی سال های اخیر در زمینه تهیه تجهیزات و مواد رادیولوژی و نیز در زمینه تعرفه با مشکلات متعددی روبرو بوده ایم، سعی شده در راستای اقتصاد مقاومتی، وضعیت رادیولوژی های کشور را بررسی کرده تا بتوانیم با کمترین هزینه برای بیماران، بیشترین خدمات را به آنان ارایه دهیم.

پورافکاری اظهار داشت: همچنین بر اساس روال همیشگی کنگره های سالانه رادیولوژی در کنگره امسال نیز سایر زمینه های این علم از جمله تصویربرداری های دیجیتالی، تصویربرداری از دستگاه های عصبی، تنفسی، استخوانی و عضلانی و نیز تصویربرداری تهاجمی مورد توجه قرار خواهند گرفت.

وی از برپایی بیش از ۴۰ ساعت کارگاه آموزشی در این کنگره خبر داد و افزود: این کارگاه ها بر اساس نیاز سنجی از جامعه رادیولوژیست های کشور طراحی شده است تا علاوه بر دانش علمی، مهارت های عملی آنان نیز افزایش یابد.

رئیس سی و دومین کنگره رادیولوژی ایران یادآور شد: در این کنگره میهمانانی از امریکا، کانادا، آلمان، فرانسه، ایتالیا، پرتقال، ترکیه و تمامی کشور های همسایه حضور خواهند یافت که حضور میهمانان از کشورهای همسایه علاوه بر تبادلات علمی به منظور مسایل صنفی و مراودات آموزشی و اقتصادی  است که با کشورهای منطقه داریم.

وی تصریح کرد: همزمان با برپایی این کنگره، نمایشگاه جانبی برپا خواهد شد که در نمایشگاه امسال به دلیل شرایط "پسا برجام" و بهبود مراودات تجاری با کشورهای اروپایی و امریکایی، شاهد حضور چشمگیر شرکت های خارجی خواهیم بود که این شرکت ها به ارایه آخرین دستاوردهای تکنولوژیکی در حوزه رادیولوژی خواهند پرداخت.

به گزارش مهر، سی و دومین کنگره رادیولوژی ایران با محوریت تصویر برداری زنان ۱۴ تا ۱۷ اردیبهشت ۹۵ در برج میلاد تهران برگزار می شود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]