کد خبر : 22061 پنج شنبه 28 آبان 1394 - 01:22:43
فقدان-بهداشت-عمومی-عامل-مرگ-800-هزار-کودک-در-جهان

فقدان بهداشت عمومی عامل مرگ 800 هزار کودک در جهان

دبیرکل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی توالت گفت: هر سال به دلیل مشکلات بهداشتی بیش از 800 هزار کودک در جهان بر اثر اسهال فوت می‌کند.

بان کی مون به مناسبت نوزدهم نوامبر و روز جهانی توالت در پیامی گفت: رعایت مسائل بهداشتی برای سلامت انسان و محیط زیست و همچنین رشد و شأن فردی نقش محوری دارد.

امروز در سراسر جهان از هر سه نفر یکی از بهداشت عمومی محروم است. همچنین از بین هر هشت فرد یک نفر به سرویس بهداشتی دسترسی ندارد.

در دستورالعمل توسعه پایدار 2030 که اخیرا تنظیم شده بر نقش مهم بهداشت عمومی در توسعه پایدار تاکید شده است. ماهیت به هم پیوسته دستورالعمل جدید به این مفهوم است که لازم است از ارتباط این عنصرهای اصلی توسعه، درک بهتری به دست آید.

هر سال زندگی بسیاری از کودکان زیر پنج سال به دلیل نبود بهداشت عمومی به خطر می‌افتد و بیش از 800 هزارکودک در جهان به دلیل ابتلا به اسهال جان خود را از دست می‌دهند. همچنین تقریبا نیمی از تمامی مرگ و میرهای کودکان زیر پنج سال به دلیل عدم تغذیه مناسب است.

به گزارش ایسنا، همچنین به رغم اقدامات در نظر گرفته شده در حوزه بهداشت عمومی پیشرفت صورت گرفته خیلی ناچیز است و با سرعت کم پیش می‌رود.

کلید واژه ها: بهداشت عمومی مرگ کودک
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]