کد خبر : 2205 سه شنبه 28 بهمن 1393 - 13:09:59
وضعیت-حیات-وحش-نگران-کننده-است،-شکار-ممنوع

وضعیت حیات وحش نگران کننده است، شکار ممنوع

معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: وضعیت حیات وحش در مناطق مختلف نگران کننده است و بر همین اساس امسال را سال شکار ممنوع اعلام کرده ایم.

'احمدعلی کیخا ' روز سه شنبه در حاشیه نخستین نشست هم اندیشی قرق های اختصاصی در یزد به ایرنا گفت: در برخی استان ها بخاطر وضعیت فرهنگی و فعالیت مردم کمتر در این زمینه با مشکل مواجه هستیم.

وی خاطر نشان کرد: وضعیت موجود یک هشدار جدی برای آحاد مردم و مسوولان اجرایی است تا بنحو شایسته و جدی برای جلوگیری از آسیب رسانی به حیات وحش اقدام کنند.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: باید طبق مقررات برای حفظ گونه های گیاهی و جانوری در سطح کشور یک اقدام عملی صورت گیرد که قطعا یکی از کارها مهم راه اندازی قرق های اختصاصی است.

کیخا اظهار کرد: برای اجرایی شدن هدف قانون تکلیف سازمان حفاظت محیط زیست و متولیان امر را بصورت دقیق و شفاف بیان کرده که از مهمترین آنها حفاظت مشارکتی است.

وی ادامه داد: رویکرد اصلی که قانون به سازمان حفاظت محیط زیست تکلیف کرده ایجاد قرق های اختصاصی و تاکید بر واگذاری عرصه ها به مجامع برون محلی است.

وی تاکید کرد: قطعا بدون جلب مشارکت مردم و تشکل های مردم نهاد در حوزه زیست محیطی دولت و مسوولان به تنهایی نمی توانند وظایف را انجام دهند.

کیخا گفت: حضور فعالانه مردم در حفاظت از گونه های گیاهی و جانوری با حفظ منافع کشور و فعالان در این بخش در قالب برنامه طبیعت گردی اساس کار است.

وی افزود: تاکنون در استان های کشور هیچ بخشی به عنوان قرق اختصاصی به مردم واگذار نشده ولی به دنبال تحقق این امر طبق مقررات هستیم. 
 

کلید واژه ها: حیات وحش شکار
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]