کد خبر : 18771 پنج شنبه 23 مهر 1394 - 03:16:38
سوئد-در-آستانه-تبدیل-شدن-به-پاک-ترین-کشور-دنیا

پاک ترین کشور دنیا؛

سوئد در آستانه تبدیل شدن به پاک ترین کشور دنیا

سیناپرس: سوئد در تلاش است تا نخستین کشوری در جهان لقب بگیرد که در آن استفاده ای از سوختهای فسیلی نمی شود.

دولت سوئد از مدتها پیش طرح بلندپروازانه روی آوردن به انرژی های تجدیدپذیر را دنبال می کند و حالا خبر می رسد که این کشور در تلاش است تا لقب نخستین کشوری را بگیرد که دیگر در آن استفاده ای از سوختهای فسیلی و آلاینده نمی شود.

در این راستا سوئد اعلام کرده که در حال فراهم ساختن زمینه لازم جهت توسعه اقداماتی است که دستیابی به این هدف مهم زیست محیطی را امکانپذیر می سازد.

بر اساس آنچه که در بودجه سال 2016 سوئد در زمینه سرمایه گذاری در آینده این کشور آمده است، بالغ بر 546 میلیون دلار دیگر به جز منابع مالی که پیشتر در نظر گرفته شده بود در حوزه انرژی های تجدیدپذیر و همچنین مقابله با تغییرات جوی در نظر گرفته می شود. بدین ترتیب می توان گفت سوئد تجارت پاکی را آغاز کرده که نتایج مثبت آن در سالهای آتی نمایان خواهد شد.

تمامی این برنامه ها با هدف تبدیل کردن سوئد به نخستین کشوری است که هیچگونه وابستگی به سوختهای فسیلی نداشته باشد.

بر اساس آنچه که بلومبرگ گزارش کرده است سوئد در سال گذشته نزدیک به دو سوم از الکتریسیته مورد نیاز خود را از طریق سیستم های پاک و یا کمتر متکی به سوخت های فسیلی تأمین کرده بود.

این کشور در نظر دارد تا در آینده نزدیک تمامی تأسیسات تولید برق مبتنی بر سوخت های فسیلی خود را تعطیل کند و به همین دلیل برنامه کاهش استفاده از این سوختها تا سال 2020 را دنبال می کند.

منبع

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]