بررسی ارتباط اعتیاد به اینترنت و بیماری های عروقی

اینترنت موجب افزایش فشار خون می شود

کد خبر : 18251 شنبه 18 مهر 1394 - 09:00:22

پزشکان و پژوهشگران بارها اعلام کرده اند که عوامل متعددی همچون مصرف بیش از حد نمک و داشتن زندگی روزانه بدون تحرک و ورزش کافی ، موجب ظهور عارضه فشار خون در افراد بالغ می شود .

 مطالعات جدید پژوهشگران نشان می دهد داشتن اعتیاد به استفاده از اینترنت و صرف مدت زمانی طولانی از روز در شبکه های مجازی و وب توسط نوجوانان ، می تواند خطر افزایش فشار خون در این گروه سنی را بالا برد .  

پژوهشگران بیمارستان هنری فورد Henry Ford Hospital در دیتروت ایالات متحده آمریکا در مطالعات اخیر خود دریافتند که نوجوانانی که به طور متوسط به میزان 14 ساعت در هفته از زمان خود را در اینترنت سپری می کنند دارای فشار خون بیشتری نسبت به سایر همسالان خود هستند . در این مطالعات ، پژوهشگران به بررسی و ثبت شرایط جسمانی 134 نوجوان پرداختند که به صورت میانگین 25 ساعت از زمان خود در طول هفته را در اینترنت سپری می کردند . در این پژوهش ها مشخص شد که 26 نفر از این افراد دارای فشار خون شدید هستند . محققان این پروژه اعلام کردند این نخستین مطالعه علمی انجام شده در این زمینه محسوب می شود که توانسته است به وجود رابطه علمی بین استفاده بیش از حد به اینترنت و بالا رفتن فشار خون پی ببرد .

آندریا کاسیدی بوشراو Andrea Cassidy-Bushrow سرپرست این تیم پژوهشی اعلام کرد : " نتایج این تحقیقات دارای پیامی بسیار مهم برای نوجوانان و والدینی است که در عصر مدرن زندگی می کنند . "

وی در ادامه سخنان خود تاکید کرد : " اینترنت امروزه در زندگی ما نقشی بسیار مهم ایفا می کند ولی باید به این موضوع توجه کرد که صرف زمان بیش از حد در شبکه جهانی منطقی نبوده و ما نباید به استفاده از اینترنت معتاد شویم . بهتر است که مسئولان بهداشت و بهیاران مدارس نسبت به بررسی سطح سلامت نوجوانان توجه داشته و مدت زمان استفاده از اینترنت توسط این گروه سنی را بررسی کرده و تحت کنترل قرار دهند زیرا این موضوع می تواند تاثیری مستقیم بر فشار خون آن ها داشته باشد . "

پژوهشگران در این رابطه اعلام کردند که جهت مواجهه با این پدیده بهتر است در هنگام استفاده از اینترنت در کامپیوتر ها و تلفن های همراه ، وقفه هائی ایجاد شده و کاربران در این فواصل به انجام حرکات جسمی بپردازند . داشتن یک سبک زندگی مناسب که در آن ورزش و تحرکات بدنی به اندازه کافی وجود داشته باشد نیز در این میان مهم است . کارشناسان به والدین توصیه می کنند که میزان استاندارد زمانی که نوجوانان اجازه استفاده از کامپیوتر و اینترنت را دارند به مدت زمان دو ساعت در روز و 5 روز در هفته است و در صورت رعایت این استاندارد زمانی می توان از تاثیرات جسمی نامطلوب استفاده بیش از حد از اینترنت پیشگیری کرد .

منبع

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]