صرفه جویی ارزی بسیار با اجرای سیستم اولترافیلتراسیون

کد خبر : 17314 سه شنبه 07 مهر 1394 - 15:32:13

تولید مدول های صنعتی اولترافیلتراسیون برای نخستین بار در کشور با حمایت ستاد آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی می‌توان از واردات هفت میلیون دلاری این محصول در سال جلوگیری کرد.

محمد صادقی، عضو هیات مدیره شرکت پارسیان پیشرو صنعت پلیمر درباره تولید این مدول های صنعتی گفت : برای واردات نمونه خارجی این مدول های صنعتی اولترافیلتراسیون سالانه حدود هفت میلیون دلار هزینه می شود و البته باید توجه داشت که 90 درصد این محصولات وارداتی نیز تولیدات چینی بی کیفیت و نامرغوب هستند.

صادقی درباره مقایسه مدول های صنعتی اولترافیلتراسیون تولید شده در کشور با نمونه خارجی آن گفت: محصول داخلی هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ قیمت با نمونه خارجی آن که نمونه های اروپایی وآمریکایی بوده قابل مقایسه است و چیزی کم ندارد.
وی با اشاره به این که این محصول برای نخستین بار در کشور و با حمایت ستاد آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی تولید شده است اظهار کرد: مدول‌های صنعتی اولترافیلتراسیون در دستگاه‌های تصفیه آب و پساب و هوا مورد استفاده قرار می گیرند.
عضو هیات مدیره این شرکت دانش بنیان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه کشور ما در منطقه خشک و نیمه خشک قرار دارد ما باید از آب و پساب ها استفاده بهینه داشته باشیم.
صادقی به اولترافیلتراسیون به عنوان یک از روش های تکمیلی تصفیه آب و پساب اشاره کرد و گفت : با توجه به وجود مشکلات و ایراداتی که در روش های قدیمی تصفیه آب مانند کلرزنی ، اوزون و uv ، این روش ها دیگر منسوخ شده وازلحاظ بودجه و کارآیی دیگر مفید نیست.
وی درادامه افزود : اولترافیلتراسیون یک تکنولوژی به روز و های تک است که در زمینه تصفیه آب ها و پساب ها در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.
عضو هیات مدیره این شرکت دانش بنیان خاطر نشان کرد: شرکت ما الیاف این مدول های صنعتی را ساخته بود و برای تکمیل حلقه تکنولوژی اولترافیلتراسیون نیاز به ساخت ماژول داشت که با حمایت ستاد آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی امکان انجام این امر فراهم شد و قالب های اولیه این مدول ها ساخته شد.
وی در ادامه درباره سایر تولیدات این شرکت دانش بنیان اظهار کرد: خط تولید غشای الیاف توخالی، سامانه‌های تصفیه آب و پساب اولترافیلتراسیون و دستگاه تصفیه هوا برپایه فناوری پیشرفته غشایی از دیگر تولیدات این شرکت دانش بنیان است.
صادقی درباره روند تولید این محصول گفت: در حال حاضروپس از تلاش های بسیار، امکان تولید نیمه صنعتی در این شرکت وجود دارد ولی برای تولید انبوه نیازمند سرمایه در گردش و حمایت مسوولان مرتبط هستیم.
عضو هیئت مدیره این شرکت دانش بنیان درباره صادرات محصولات تولیدی این شرکت و تجاری سازی آن اظهار کرد: ما پس از تکمیل زیر ساخت هاو ماژول های لازم برای این مدول های صنعتی و تکمیل این تکنولوژی برای صادرات و تجاری سازی این محصول برنامه ریزی هایی را انجام داده ایم و سعی کردیم تا مدول های صنعتی اولترافیلتراسیون رابه کشورهای منطقه که دسترسی به آب سالم ندارند صادر کنیم.
صادقی با اشاره به تاثیر پیشرفت های علمی و فناوری کشور درحوزه فعالیت این شرکت تصریح کرد: پیشرفت در صنایع کشور و بهبود استانداردها باعث افزایش تقاضا برای محصولات ما می‌شود. برای مثال بالارفتن استانداردها در زمینه محیط زیست باعث می شود تا شرکت‌های بزرگ برای استفاده بهینه از منابع آبی خود و بازیافت آب وارد عمل شده و از سامانه‌‌های تصفیه آب استفاده کنند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]