کد خبر : 1658 دوشنبه 20 بهمن 1393 - 07:09:00
تشخیص-اوتیسم-با-حرکات-چشمان-نوزادان

تشخیص اوتیسم با حرکات چشمان نوزادان

محققان انگلیسی معتقدند با بررسی و مطالعه طرز نگاه نوزادان می توان به بیماری های احتمالی آنها در بزرگسالی پی برد.

به گزارش مهر، اوتیسم  Autism، بیماری است که با اختلال در سیستم عصبی بروز کرده و باعث عدم عملکرد صحیح مغز شده و بیمار را با مشکلات متعددی مواجه می کند. تعداد کودکان مبتلا به اوتیسم در حالی رو به افزایش است که هنوز درمان مشخصی برای آنها وجود ندارد و معمولا بیماری های کودکان دیر تشخیص داده می شود. کودکان زیر3 سال قربانیان اصلی این بیماری هستند.

مطالعات محققان انگلیسی نشان می دهد، احتمال ابتلا به اوتیسم در نوزادانی که به کرات به یک نقطه خیره شده، نگاه شان به سمت بالا خیره می ماند یا نگاه خود را از والدینشان می دزدند بیش از سایرین است.

در این مطالعه حدود 100 نوزاد مورد بررسی قرار گرفته و نتایج مطالعات نشان داد، نوزادان 6 تا 8 ماهه ای که به طور آشکار و واضح بیش از چندین دفعه در یک دقیقه به یک نقطه خیره می شوند با ابتلا به بیماری اوتیسم در ارتباط هستند. در این مطالعه، حرکت و چگونگی نگاه کردن نوزادان به اطراف مورد بررسی قرار گرفت.

تشخیص بیماری اوتیسم در کودکان و نوزادان به نسبت بزرگسالان بسیار دشوارتر بوده اما محققان امیدوارند تا با استفاده از نتایج چنین تحقیقاتی بتوانند به درمان و همینطور تشخیص به موقع بیماری اوتیسم نزد نوزادان بپردازند زیرا والدین معمولا نگران نوزادانشان هستند که مبادا به بیماری های بخصوصی مبتلا باشند که قابل تشخیص نباشد یا دیر تشخیص داده شود.

کلید واژه ها: اوتیسم حرکات چشم نوزاد
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]