کد خبر : 1248 دوشنبه 13 بهمن 1393 - 14:30:51
نیمی-از-مبتلایان-به-استرس-مزمن-دچار-اختلالات-خواب-هستند-

نیمی از مبتلایان به استرس مزمن دچار اختلالات خواب هستند

نتایج یک تحقیق نشان داد که حدود نیمی از مبتلایان به استرس مزمن دچار اختلالات خواب هستند و به خصوص این افراد در طول خواب شبانه، به طور مکرر از خواب بیدار می‌شوند.
محسن عابدینی‌ نیا روانپزشک در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، اظهار داشت: اگر استرس‌های معمولی به موقع درمان نشود و در واقع تحت کنترل قرار نگیرد، در آن صورت خطر تشدید استرس و تبدیل آن به حالت مزمن وجود خواهد داشت.
 
وی افزود: افرادی که دچار استرس مزمن هستند، بیشتر از دیگران دچار بیماری‌ها و اختلالات خواب می‌شوند و موارد بروز سردرد در آنها بیشتر است.
 
عابدینی‌ نیا، تاکید کرد:‌ نتایج یک تحقیق نشان داد که حدود نیمی از مبتلایان به استرس مزمن دچار اختلالات خواب هستند و به خصوص این افراد در طول خواب شبانه، به طور مکرر از خواب بیدار می‌شوند.
 
وی با اشاره به اینکه خواب‌ها به طور معمول جنبه مثبت دارند، یادآور شد:‌ البته افرادی که دچار استرس مزمن‌ هستند، در طول خواب خود مدام از خواب بیدار می‌شوند و روند خواب آنها دچار اختلال و مشکل می‌شود.
 
عابدینی‌ نیا افزود:‌ بروز اختلالات خواب در مبتلایان به استرس مزمن با کنترل و مقابله با استرس به وجود آمده، تا حد بسیار زیادی کاهش یافته و فرد مبتلا می‌تواند به بر طرف شدن مشکل خود امیدوار باشد.
 
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]