دنیای شگفت انگیز پرندگان از قاب دوربین:

گزارش تصویری از مسابقه عکاسی دنیای پرندگان در سال ۲۰۲۱

کد خبر : 115872 جمعه 20 فروردین 1400 - 10:29:33

به تازگی ششمین دوره مسابقه انتخاب برترین عکاس سال از دنیای پرندگان برگزار شده و طی این رقابت، بیش از ۲۲ هزار اثر از هفتاد و سه کشور مختلف برای رقابت ارسال شدند. در این گزارش به بررسی برخی تصاویر منتخب می پردازیم.

در پی انتخاب نفرات برتر ششمین دوره مسابقات عکاسی از دنیای پرندگان، هزاران تصویر از قطب جنوب تا سیبری برای رقابت ارسال شده و در این میان داوران کار بسیار دشواری برای انتخاب برترین تصاویر بر عهده دارند. 
گفتنی است نتیجه نهایی این رقابت ها قرار است در یکم سپتامبر سال جاری میلادی (برابر با دهم شهریور) اعلام شده و برای شناخت برترین تصویر سال باید تا آن زمان منتظر ماند.  در این گزارش برخی از تصاویر که با بیشترین واکنش مخاطبان رو به رو شده اند را مشاهده می کنید.

گزارش: احسان محمدحسینی

no-alt

یک جوجه بسیار گرسنه سرش را در گلوی مادر خود فرو برده تا ماهی بیشتری بخورد. این تصویر در جزایر فارن انگلیس گرفته شده است. نام عکاس: برایان ماتیوز (Brian Matthews)

no-alt

یک باکلان بزرگ (Phalacrocorax carbo) و احتمالا بسیار گرسنه، یک ماهی را کامل می بلعد. عکس در مجارستان و توسط ایرما سابو (Irma Szabo) گرفته شده است.

no-alt

یک مرغ مگس خوار گلو آتشین (Panterpe insignis) روی شاخه ای قرار دارد در حالی که یک زنبور روی او نشسته است. خوشبختانه هر دو جانور در نهایت بدون آسیب دیدن پرواز کردند. این عکس در کاستاریکا گرفته شده و عکاس آن گیل بیسون (Gail Bisson) نام دارد.

no-alt

در این عکس، یک پلیکان سر چکشی (Scopus umbretta) در حال شکار وزغ نگون بختی است که با پای خود به سمت دهان وی می پرد. این صحنه در منطقه حفاظت شده زیمانگا در آفریقای جنوبی و توسط دانیل ژانگ (Daniel Zhang) ثبت شده است.

no-alt

در طول زمستان، غذای اکثر حیوانات در مدارهای شمالی کم است. این مسئله، بدان معناست که بسیاری از گونه ها، از جمله این روباه قرمز، خطرات بیشتری را نسبت به شرایط معمول خود برای زنده ماندن، متحمل می شوند. در این عکس یک روباه جسور در نزدیکی منطقه ای که عقاب ها در آن تغذیه می کردند با یک عقاب دریایی دم سفید (Haliaeetus albicilla) برای شکار درگیر شده است. محل گرفته شدن این عکس در ژاپن بوده و عکاس آن فهد الانزی نام دارد.

no-alt

در این تصویر، دو طوطی دریایی اطلس (Fratercula arctica) درست در مقابل عکاس در یک شیب برفی سرسره بازی می کنند. این تصویر در صخره های پرندگان جزیره هورنویا، نروژ توسط اویویند پدرسن (Øyvind Pedersen) گرفته شده است.

no-alt

یک جغد خاکستری (Strix nebulosa) در حین شکار و قبل از شیرجه و نفوذ به زمین پوشیده از برف برای یافتن وعده غذایی بعدی، سطح زمین را بررسی می کند. این عکس در نورث وودز مینه سوتا، ایالات متحده آمریکا توسط اسکات سوریانو (Scott Suriano) گرفته شده است.

no-alt

در این عکس یک جفت مرغ ماهیخوار تاج قرمز (Grus japonensis) که در طول سال به یکدیگر وفادار هستند، دیده می شوند. این پرندگان به ویژه در ماه های زمستان رفتاری را از خود بروز می دهند که برای تقویت روابط آن ها با جفتشان اجرا می شود. این رفتار شامل نوعی آواز خواندن و یک رقص پیچیده است. این عکس در ژاپن و توسط لی یینگ لو (Li Ying Lou) گرفته شده است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]