پلی میان دانشگاه و صنعت با افتتاح مرکز نوآوری و کسب‌وکار تربیت مدرس

کد خبر : 114725 دوشنبه 18 اسفند 1399 - 12:42:00

مرکز نوآوری و کسب و کار جوانه دانشگاه تربیت مدرس با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به‌طور رسمی افتتاح شد.

 این مرکز نوآوری و کسب و کار با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و پیروز حناچی شهردار تهران افتتاح شد؛ مرکزی با سه هزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت که میزبان ۱۰ شتاب دهنده و ۶۵ تیم در حوزه‌های تجهیزات پزشکی، گردشگری، رسانه، فناوری های نرم و خلاق، فناوری های ارتباطات و اطلاعات و گیاهان دارویی است.

شتاب دهنده‌های «گلانه» تولیدکننده گیاهان دارویی، «درسا» فعال در زمینه توسعه صادرات، «سفر وی‌آی‌پی» فعال حوزه گردشگری، «میم» فعال در حوزه تجهیزات پزشکی، «سلام تک» فعال در حوزه سلامت، «رویدادگستر نوآفرینان» فعال در زمینه ارائه خدمات به استارتاپ‌ها، «رادمین» مواد و انرژی، «آلفاونچر» فعال در حوزه تجهیزات پزشکی، «امید» فعال در فناوری‌های نرم و رسانه و «تلنت» مرجعی برای تسهیل استخدام در کشور در این مجموعه مستقرند.

 مرکز نوآوری و کسب‌وکار جوانه دانشگاه تربیت مدرس تلاش دارد تا مولفه‌هایی که برای شکوفا شدن خلاقیت و تسریع فرآیند کار شتابدهنده ها و پیشرفت کار استارتاپ‌ها و واحدهای فناور مورد نیاز است را در اختیار ایده‌پردازان قرار دهد.

ارتباط بیشتر بدنه‌ دانشگاهی با فضای کسب‌وکار و نوآوری و تسهیل فرآیند ارتباط اساتید با دانشجویان با شتاب‌دهنده از دلایل اصلی تاسیس این مرکز در دل دانشگاه است. وجود این ساختمان در دانشگاه می‌تواند بستر مناسبی برای دانشجویان خلاق و صاحب ایده فراهم کند تا بتوانند در مسیر صحیح با شتاب بیشتر و در قالب کارهای تیمی ایده خود را به کسب‌وکاری موفق تبدیل کنند. این ساختمان همچنین فضای کار اشتراکی اختصاصی و نیمه‌اختصاصی به استارتاپ‌ها ارائه می‌کند.

در این مراسم دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و دکتر پیروز حناجی شهردار تهران با حضور در جمع ایده‌پردازان مرکز نوآوری و کسب‌وکار جوانه دانشگاه تربیت مدرس، از شتاب‌دهنده‌های فعال و محصولات و خدمات آن‌ها بازدید کرده و با ایده‌پردازان این محصولات به گفت‌وگو نشستند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]