بازدید ۵۰۰ هزار نفر از پارک قرآنی دبی طی ۲۰۲۰

کد خبر : 112972 چهارشنبه 08 بهمن 1399 - 13:00:32

مدیرکل شهرداری دبی از بازدید ۵۰۰ هزار نفر از پارک قرآنی این شهر طی سال ۲۰۲۰ میلادی خبر داد.

 داوود المهاجری، مدیرکل شهرداری دبی اعلام کرد که از زمان افتتاح بوستان قرآنی دبی در آوریل ۲۰۱۹ یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر و طی سال گذشته میلادی ۵۰۰ هزار نفر از این پارک دیدن کرده‌اند که این امر نشان‌ دهنده استقبال ویژه بازدیدکنندگان در گروه‌های سنی مختلف است.
 
وی افزود: بوستان قرآنی دبی بزرگترین پارک تخصصی است که تنها یک باغ و مکانی برای تفریح و گردشگری نیست بلکه باغی تخصصی و طراز اول است و با توجه به استقبال بسیار بازدیدکنندگان، به زودی رستوران و کافی شاپ‌های جدید نیز در این بوستان افتتاح می‌شود.

المهاجری ادامه داد: این پارک قرآنی در مساحتی حدود ۶۰۰ متر مربع در منطقه الخوانیج دبی ایجاد شده است و نخستین بوستان بزرگ دبی بوده که برای بازدیدکنندگان رایگان است. این باغ نمونه‌ای آموزشی، اجرایی و عملی است و هر آنچه در قرآن کریم وارد شده از جمله درختان و گیاهان، و همچنین احادیث نبوی در این باغ با جزئیات نشان داده شده است.
 
وی تأکید کرد: این پارک قرآنی گام مهمی برای آشنایی با دین مبین اسلام است که انسان‌ها را به تسامح، محبت و صلح دعوت می‌کند و به تفکر و تحقیق و دانش‌اندوزی فرا می‌خواند.
 
این بوستان قرآنی شامل یک دریاچه مصنوعی و ۱۲ فضای سبز مجزا است که در آن گیاهان ذکر شده در قرآن همراه با مشخصات علمی آنها به نمایش گذاشته شده و از طریق مانیتورهایی، درباره فواید علمی، پزشکی و روش استفاده از آنها توضیح داده می‌شود.
 
از جمله درختان و گیاهان موجود در این بوستان می‌توان به این گیاهان اشاره کرد: موز، انار، زیتون، هندوانه، انگور، انجیر، سیر، پیاز، ذرت، عدس، گندم، زنجبیل، ریحان، کدو، خیار، خرما، تمر هندی و درختان دیگر.
 
غار معجزات از مهمترین بخش‌های این پارک قرآنی است که در آن ۷ معجزه ذکر شده در قرآن از طریق مانیتورهایی با فناوری جدید به زبان‌های عربی و انگلیسی ارائه می‌شود.
 
در تمام فضاهای سبز این بوستان نیز مانیتورهایی قرار داده شده است که اطلاعات گیاهان و درختان موجود و فوائد استفاده از آنها در غذا و پزشکی را توضیح می‌دهد و آیات و احادیثی که درباره این گیاهان وارد شده است، بیان می‌دارد.
 
یک دریاچه مصنوعی نیز که بیانگر معجزه شکافتن دریا توسط حضرت موسی(ع) و داستان غرق شدن فرعون و سپاهیانش در دریا است، نیز در قسمتی از این پارک خودنمایی می‌کند.

منبع:ایکنا

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]