کد خبر : 107512 شنبه 12 مهر 1399 - 06:51:05
علل-سرگیجه-های-مدام-چیست-؟

پرسش از شما،پاسخ از ما؛

علل سرگیجه های مدام چیست ؟

سیناپرس: سیناپرس با همکاری پزشکان متخصص حوزه های مختلف، هر هفته به سوالات پزشکی شما مخاطبان پاسخ می دهد. سوالات خود را مطرح کنید، پاسخ علمی و درستی دریافت کنید.

خانمی 42ساله هستم. مدت دوماه  است که سر گیجه دارم و درست غذا نمیخورم. در هنگام خواب گلویم داغ و حالم بد می شود. نمی دانم مشکلم چیست؟

عوامل زیادی هستند که باعث احساس سرگیجه و خستگی در شما خواهند شد. گاهی عوامل موقت باعث ایجاد سرگیجه می‌شوند و به همان سرعتی که می‌آیند برطرف خواهند شد.

سرگیجه یک اصطلاح عمومی است که برای توصیف طیف وسیعی از احساسات، مانند احساس خستگی، عدم تعادل، ضعف یا ناپایداری استفاده می‌شود. درمان سرگیجه بستگی به علت سرگیجه دارد.

سرگیجه بر اثر فشار خون پایین، سرگیجه به دلیل سردردهای میگرنی،سرگیجه به دلیل کم خونی، ریتم غیر طبیعی قلب، سندروم خستگی، التهاب گوش داخلی، از دست رفتن آب بدن می تواند از جمله مواردی باشد که در تشدید و بروز سرگیجه موثر است.

به طور کلی اگر دچار سرگیجه شدید، ناگهانی یا طولانی‌مدت و ناشناخته هستید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید. اگر در معرض سرگیجه شدید همراه با هر کدام از علائم    غش کردن، از حال رفتن و یا کم شدن درجه‌ی هوشیاری

تشنج، تاری و از دست دادن دید، استفراغ شدید، تپش قلب، درد سینه،گیجی،  تب بالا و مشکلات در صحبت کردن هستید، حتما مراقبت‌های اورژانسی را دریافت کنید.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]