از سوی بانک توسعه تعاون:

رونق اشتغال در سایه رشد 300 درصدی تسهیلات پرداختی

کد خبر : 107102 یکشنبه 30 شهریور 1399 - 19:52:01

مدیر شعب استان قزوین در جلسه هفتگی راهبردی مدیریت شعب از رشد اشتغالزایی در سایه رشد 300 درصدی مصارف استان خبر داد.

مدیر شعب استان قزوین در جلسه راهبردی مدیریت شعب در خصوص چگونگی روند رشد مصارف استان طی 12 ماه و ایجاد اشتغال‌های مستقیم و غیر مستیم با اشاره به ماهیت حمایتی و توسعه‌ای بانک توسعه تعاون گفت: وضعیت فعلی اقتصادی کشور طی یک سال گذشته بیش‌ازپیش حضور مؤثر و کارآمد بانک توسعه تعاون در عرصه حمایت از تولیدکنندگان را طلب می‌نماید. اینکه در حال حاضر اکثر واحدهای تولیدی و صنعتی کشور با مشکلاتی ازجمله کمبود نقدینگی، محدودیت‌های بین‌المللی در صادرات و واردات، عدم ثبات نرخ ارز و ریسک بالای تأمین مواد اولیه دست‌وپنجه نرم می‌کنند نقش و رسالت بانک را پررنگ‌تر و حضور جهادی و مؤثر در سایه تعهد و تخصص را بیش از گذشته طلب می‌نماید.

کلانتری در ادامه افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری امسال سال جهش تولید نام‌گذاری گردیده که این عنوان معنادارترین نام برای سال جاری می‌توانست باشد. چراکه در شرایط سخت حاکم بر کشور و تحریم‌های ظالمانه طی چند سال گذشته، تعداد کثیری از واحدهای فعال تولیدی تحت تأثیر واردات بی‌رویه محصولات نامرغوب از کشورهای آسیای شرقی نظیر چین و غیره، غیرفعال شدند که اکنون به شکل معناداری به تولیدکنندگانی با توجیه اقتصادی بالا بدل شده‌اند و از سویی با افزایش بی‌رویه نرخ ارز واردات طیف وسیعی از کالاهای ضروری همچون لوازم‌خانگی، لوازم و تجهیزات اداری و صنعتی و وابسته به حمل‌ونقل، لوازم‌التحریر، کیف و کفش و غیره فاقد توجیه اقتصادی و گاها غیرممکن گردیده است ازاین‌رو نیاز شدید به تولید در داخل این محصولات احساس می‌گردد و چنانچه تولیدکنندگان در این مسیر گام بردارند که عمدتاً نیز اقدام نموده‌اند جهش واقعی تولید کاملاً ملموس و مشهود خواهد بود.

وی تصریح کرد: در این راستا و با تأسی از فرمایش مقام معظم رهبری در سال گذشته و سال جاری که رونق تولید و جهش تولید سرلوحه اقدامات اجرایی کشور تعیین گردیده است مدیریت بانک توسعه تعاون قزوین با ماه‌ها کار کارشناسی و فنی در حوزه شناسایی، جذب و حمایت از تولیدکنندگان توانمند و دارای دانش کافی اما نیازمند به نقدینگی، توانسته است طی 12 ماه در مقایسه با آمار و عملکرد سال گذشته 300 درصد مصارف خود را افزایش داده و درعین‌حال روند نزولی مطالبات غیر جاری را نیز حفظ و تشدید نماید.

این مقام مسئول تأکید کرد: پرداخت انواع تسهیلات حمایتی، تبصره‌ای، تفاهم‌نامه‌ای، تکلیفی و غیره در استان ضمن حرکت در مسیر رشد و تحقق اهداف و برنامه‌های سالیانه موجب گردیده است صدها اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در استان به ثمر برسد. حضور استاندار و معاونین وی در چندین مراسم کلنگ زنی طرح‌های موردحمایت بانک و اذعان تحرک و پویایی بانک توسعه تعاون در مسیر جهش تولید از سوی این مقام عالی ، خود گواه عملکرد علمی و جهادی است.

کلانتری در ادامه افزود : هرچه شرایط اقتصادی کشور برای تولید کنندگان دشوارتر گردد مسوولیت و وظیفه ما سنگین تر و تلاش و حمایت مجموعه بانک توسعه تعاون استان مضاعف و چتر حمایتی بانک گسترده تر خواهد شد.

مدیر شعب استان قزوین در پایان با اشاره به شعار خواستن توانستن است افزود : مشاهده آمار و عملکرد یکساله نشان می دهد اگر نیت خالصانه و در جهت رضای خداوند و خدمت رسانی باشد تمام قله ها فتح، تمام مشکلات حل و فصل و تمام موانع یکی پس از دیگری از مسیر اقتصاد و تولید کشور کنار خواهد رفت.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]