کد خبر : 101807 شنبه 20 اردیبهشت 1399 - 10:33:01
-توسعه-فناوری-ماسک‌های-نانو-با-قابلیت-استفاده-مجدد

در هند؛

توسعه فناوری ماسک‌های نانو با قابلیت استفاده مجدد

سیناپرس: یک شرکت هندی موفق به توسعه فناوری ماسک‌های نانو با قابلیت استفاده مجدد شد، این ماسک‌ها قابلیت حذف ۹۹٫۷ درصد ویروس‌ها را دارا است.

استفاده از ماسک پس از شیوع ویروس کرونا در همه جهان عادی شده است و بسیاری در تلاش هستند تا با نوآوری بتوانند ماسک‌هایی با کارایی بالاتر تولید کنند تا سدی قابل اعتماد در برابر این ویروس باشد.

شرکت نیروانا بینگ (Nirvana Being) ماسک‌های N۹۵ با قابلیت استفاده مجدد طراحی کرده که توسط آزمایشگاه‌های نیلسون در آمریکا و ITS در هند تایید شده است.

زار گوپتا بنیان‌گذار شرکت نیروانا بینگ در این باره گفت: ما به‌عنوان شرکتی که دارای دانش عمیق نسبت به ماسک‌ها هستیم و همچنین از تفاوت‌های ظریف میان آنها آگاهیم، با شیوع ویروس کرونا به دنبال نوآوری بودیم تا از این فرصت برای تولید ماسک‌های ضدویروس استفاده کنیم، ماسک‌هایی که قابلیت استفاده مجدد داشته و همچنین می‌توانند تا ۹۹٫۷ درصد ویروس را فیلتر کنند.

وی یادآور شد: در این ماسک‌ها از فیلتر نانو استفاده کردیم که بیشترین محافظت در برابر ویروس را داشته و در عین حال مزاحمت بسیار کمی برای تنفس ایجاد می‌کند،  پوشیدن این ماسک‌ها بسیار ساده بوده و دوام درازمدتی دارند.

وی خاطرنشان کرد: این ماسک‌ها از پارچه‌های تجدیدپذیر متخلخل و آلی ساخته شده‌اند که موجب راحتی مصرف‌کننده در تابستان‌های گرم هند می‌شود، علاوه‌بر این، الیاف موجود در این پارچه متخلخل می‌تواند ذرات ویروس را به دام اندازد،  این پارچه‌ها نسبت به پارچه‌های معمولی سریع‌تر ویروس را جذب کرده، خشک می‌کند و آنها را از بین می‌برد.

بنیان‌گذار شرکت نیروانا بینگ افزود: ما از تمام دانش خود درباره ماسک‌های ضدآلودگی استفاده کردیم تا در نهایت ماسک‌هایی با اندازه‌های مختلف طراحی کنیم که به خوبی روی صورت قرار گرفته و کامل صورت را بپوشانند،  با این کار می‌توان اطمینان داشت که ۱۰۰درصد محافظت از مصرف‌کننده انجام شده است.

گوپتا همچنین گفت: برخی ماسک‌های معمولی صورت را کامل پوشش نداده و محافظت نمی‌کنند، قطرات نانومقیاسی که در حین صحبت از دهان خارج می‌شود، می‌تواند فرد مقابل را آلوده کند، وجود فیلترهای نانو موجب می‌شود تا این ذرات مهار شده و مانع از آلودگی فرد شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]