تصویر • گزارش تصویری از مسجد تنگو تنگا زاهرا در کشور مالزی

  گزارش تصویری از مسجد تنگو تنگا زاهرا در کشور مالزی

  در کشور مالزی مسجدی با نام تنگو تنگا زاهرا "Tengku Tengah Zaharah Mosque" وجود دارد که بسیار زیباست و نخستین مسجد شناور واقعی بوده که در کشور مالزی ساخته شده است .

  ادامه مطلب »
 • گزارش تصویری از فرودگاه سیتکا راکی در قطب شمال

  گزارش تصویری از فرودگاه سیتکا راکی در قطب شمال

  یکی از خطرناک ترین و غیر عادی ترین فرودگاه های جهان در منطقه آلاسکا و در نزدیکی قطب شمال قرار دارد . این فرودگاه که مالکیت آن با ایالات متحده آمریکا است ، فرودگاه سیتکا راکی Sitka Rocky Gutierrez Airport نام دارد .

  ادامه مطلب »
 • گزارش تصویری از جنگل حفاظت شده ایگوازو

  گزارش تصویری از جنگل حفاظت شده ایگوازو

  این جنگل حفاظت شده در مرز برزیل و آرژانتین ، جز ده پارک حیات وحش ملی برتر دنیا است که در سال 1984 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت و میزبان گونه های متنوع و مختلفی از جانوران مختلف در آمریکای جنوبی است .

  ادامه مطلب »
 • گزارش تصویری از قدیمی ترین درختان کره زمین

  گزارش تصویری از قدیمی ترین درختان کره زمین

  درختان و طبیعت سبز آن ها ، سوژه ای برای عکاس و هنرمند امریکایی شد تا در طول چهارده سال سفر به سراسر دنیا، عکس هایی زیبا و شگفت انگیز از کهن ترین درختان جهان را گردآوری کند .

  ادامه مطلب »
 • گزارش تصویری از پارک زمین شناسی یلیوو Yehliu تایوان

  گزارش تصویری از پارک زمین شناسی یلیوو Yehliu تایوان

  در سواحل شمالی کشور تایوان ، یکی از عجیب ترین پدیده های طبیعی دنیا وجود دارد که به دماغه یلیوو Yehliu مشهور است . این پارک زمین شناسی ساحلی که به صورت یک فرورفتگی ساحل در آب دریا است در نزدیکی شهر وانلی قرار گرفته است .

  ادامه مطلب »
 • گزارش تصویری از مرتفع ترین ساختمان نیمکره جنوبی

  گزارش تصویری از مرتفع ترین ساختمان نیمکره جنوبی

  یکی از بزرگترین آسمان خراش های دنیا و مرتفع ترین ساختمان نیمکره جنوبی در منطقه سورفرس پارادایس Surfers Paradise در شهر گلدکوست Gold coast کشور استرالیا واقع شده است که با 323 متر ارتفاع ، زمانی به عنوان بلندترین آسمان خراش در رده مسکونی در سراسر جهان به حساب میآمد . این برج Q1 یا برج شماره یک کوئینزلند(Queensland Number One tower ) نام دارد .

  ادامه مطلب »
 • نمایش نقاب طلائی هفده کیلوئی فرعون مصر

  نمایش نقاب طلائی هفده کیلوئی فرعون مصر

  نقاب طلائی هفده کیلوئی توت عنخ آمون فرعون مصر در قرن چهاردهم پیش از میلاد در موزه ملی مصر در شهر قاهره به نمایش عمومی گذاشته شد . مقبره این فرعون جوان مصری ، تنها آرامگاه پادشاهان مصر باستان است که به طور دست نخورده به دست باستان شناسان رسیده است . در این مراسم پژوهشگران و مصر شناسانی از سراسر دنیا به همراه مامات عالی رتبه مصری حضور داشتند .

  ادامه مطلب »
 • گزارش تصویری از ساحل جزیره پرندگان

  گزارش تصویری از ساحل جزیره پرندگان

  ساحل جزیره پرندگان در کارولینای شمالی که با نام bird island beach north Carolinaشناخته می شود یکی از سواحل مشهور در کشور ایالات متحده آمریکا محسوب شده که عمده شهرت خود را مدیون تلاش های انجام شده جهت حفظ محیط زیست و زیستگاه های پرندگان بومی این منطقه است .

  ادامه مطلب »
 • ناسا تصاویر شگفت انگیز فضایی را در سال جدید منتشر کرده است

  ناسا تصاویر شگفت انگیز فضایی را در سال جدید منتشر کرده است

  ادامه مطلب »
 • گزارش تصویری از جزیره لویتلا دویمونDuymun  - Luytla

  گزارش تصویری از جزیره لویتلا دویمونDuymun - Luytla

  جزیره لویتلا دویمونDuymun - Luytla یکی از جزایر نوزده گانه ای است که در میان اسکاتلند و ایسلند واقع شده است . اگر چه این جزیره غیر مسکونی و از نظر اندازه نیز بسیار کوچک است ولی به دلیل نوع ساختار جغرافیائی و فرم خاص خود ، همواره مورد توجه قرار داشته و از سوی مردم محلی با نام های جزیره بستنی و جزیره قارچی خوانده می شود و البته گروهی نیز به دلیل شباهت این جزیره و ابرهای سفید بالای جزیره ، آن را با نام جزیره اتمی می نامند .

  ادامه مطلب »