علم و فناوری • بازیابی حافظه از طریق تقویت تشکیل سلول های عصبی

  بازیابی حافظه از طریق تقویت تشکیل سلول های عصبی

  محققان دانشگاه ایلینوی در شیکاگو کشف کرده اند که افزایش تولید نورون های جدید در موش های مبتلا به بیماری آلزایمر (AD) حافظه از دست رفته حیوانات را بازیابی می کند.

  ادامه مطلب »
 • افسردگی زایمان در زنان مبتلا به صرع بیشتر است

  افسردگی زایمان در زنان مبتلا به صرع بیشتر است

  مطالعات جدید محققان نشان می دهد میزان علائم افسردگی و اضطراب در دوران بارداری و پس از زایمان در زنان مبتلا به صرع به مراتب بیشتر از سایر افراد است.

  ادامه مطلب »
 • تلاش برای افزایش تنوع گیاهان جنگلی

  تلاش برای افزایش تنوع گیاهان جنگلی

  به تازگی رویکردی که برای افزایش تعداد گونه‌ های گیاهی حفاظت ‌شده در جنگل‌ های جهان با تمرکز بر مکان و زمان بهترین هدف قرار دادن مناطق مختلف طراحی شده است، رونمایی شد. این یافته‌ ها مزایای بالقوه حفاظت از سرمایه‌ گذاری‌ های هدفمند را برجسته می ‌کند.

  ادامه مطلب »
 • موسیقی درد را کم می کند

  موسیقی درد را کم می کند

  سال هاست که روان شناسان بر تاثیر مثبت موسیقی بر شرایط روحی انسان تاکید می کنند اما مطالعات جدید نشان می دهد موسیقی و کنترل بر آهنگ‌ هایی که می‌ شنویم با احساس درد فیزیکی کمتر مرتبط است.

  ادامه مطلب »
 • صحرای خشک آفریقا در گذشته پر آب بوده است

  صحرای خشک آفریقا در گذشته پر آب بوده است

  مطالعات جدید باستان شناسان نشان دهنده شواهدی از دوره های پر آب در صحرای کلاهاری است که انسان های اولیه را به خود جذب کرده است. در حقیقت این یافته ها نشان می دهد انسان های اولیه در دوره های پر آب به کلاهاری کشیده می شدند.

  ادامه مطلب »
 • با کمک قهوه، سیگار را ترک کنید

  با کمک قهوه، سیگار را ترک کنید

  بسیاری از افراد سیگاری بدون اراده از ساعات اولیه صبح تا پیش از خواب، تمایل به کشیدن سیگار دارند. تحقیقات جدید نشان می دهد تاثیر قهوه بر مغز در ساعات اولیه صبح، مشابه نیکوتین بوده و می تواند به ترک سیگار کمک کند.

  ادامه مطلب »
 • این مسکن ها برای دندان درد بی فایده هستند

  این مسکن ها برای دندان درد بی فایده هستند

  نتایج مطالعات آزمایشی جدید در یک کلینیک دندانپزشکی که تجویز همه مواد مسکن های اعتیاد آور را متوقف کرد، نشان می دهد که بیماران درد را به خوبی مدیریت می کنند. در واقع بر اساس این مطالعه مشخص شد بسیاری از مسکن ها در درد دندان بی تاثیر هستند.

  ادامه مطلب »
 • بزرگترین توله پاندای جهان متولد شد

  بزرگترین توله پاندای جهان متولد شد

  یک مرکز تحقیقات پاندا در استان سیچوان در جنوب غربی چین روز چهارشنبه اعلام کرد، یک توله پاندای غول پیکر ماده با وزن 270.4 گرم، سنگین ‌ترین نوزاد متولد شده پاندا در اسارت در جهان محسوب می شود.

  ادامه مطلب »
 • ماجراجویی با یک طرح آشنا از پورشه

  ماجراجویی با یک طرح آشنا از پورشه

  نسل بعدی پورشه 911 GT3 RS فردا به طور رسمی رونمایی خواهد شد و این خودرو قبل از رونمایی در مسیر آزمایشی دیده شده است.

  ادامه مطلب »
 • رونمایی از آیفون ۱۴ جدید

  رونمایی از آیفون ۱۴ جدید

  گزارش های خبری به نقل از منابع آگاه نشان می دهند که اپل قصد دارد خط آیفون ۱۴ جدید خود را در ۷ سپتامبر برابر با ۱۶ شهریور معرفی کرده و فروش آن را از ۱۶ سپتامبر برابر با ۲۵ شهریور آغاز کند. انتظار می‌رود که سری جدید آیفون‌ها شامل نسخه 5.4 اینچی نباشد

  ادامه مطلب »