کد خبر : 94932 یکشنبه 07 مهر 1398 - 10:53:37
ژاپن-باتری-های-لیتیوم-یونی-را-به-فضا-رساند

ژاپن باتری های لیتیوم یونی را به فضا رساند

کپسول باری رباتیک ژاپنی بالاخره به ایستگاه فضایی بین المللی رسید. این کپسول حامل ۶ باتری لیتیوم یونی جدید، تجهیزاتی برای تعمیر «ردیاب اشعه های کیهانی» ایستگاه و یک سیستم ارتباطات لیزری است.

کپسول باری رباتیک ژاپنیHTV-۸ که هفته گذشته به فضا ارسال شد، روز گذشته به ایستگاه فضایی بین المللی رسید. این کپسول حامل ۴ تن ذخایر از جمله باتری های جدید برای پنل های خورشیدی این ایستگاه است.

 «کریستینا کوخ» یکی از فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی، کپسول باری را به وسیله یک بازوی رباتیک کنترل کرد. این بازوی رباتیک در مرحله بعد کپسول را به ماژول «هارمونی» در ایستگاه متصل شد.

همراه کپسولHTV-۸ ۶ باتری لیتیوم یونی تازه برای جایگزین کردن باتری های نیکل- هیدروژن قدیمی در ایستگاه فضایی بین المللی نیز ارسال شده بود.  فضانوردان ناسا قرار است در ماه آینده طی چند راهپیمایی فضایی این باتری ها را جایگزین کنند.

 علاوه برآن فضانوردان با کمک تجهیزاتی که در این کپسول ارسال شده «ردیاب اشعه های کیهانی» این ایستگاه به نام Alpha Magnetic Spectrometer-۲ را تعمیر می کنند.

در کنار این موارد در HTV-۸ یک سیستم ارتباطات لیزری جدید نیز همراه کپسول به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شد که سازمان فضایی ژاپن با همکاری سونی آن را ساخته است. هدف این سیستم ارتقای سرعت ارتباط اطلاعاتی با ایستگاه فضایی است.

منبع:معر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]