آمار و ارزیابی های جدید نشان می دهد:

جولای ۲۰۱۹ گرمترین ماه تاریخ

کد خبر : 93456 شنبه 12 مرداد 1398 - 09:25:07

آمار و ارزیابی های جدید نشان می دهد دمای هوای جولای ۲۰۱۹ میلادی از همین ماه در سال ۲۰۱۶ بالاتر است. در همین راستا دانشمندان تخمین می زنند جولای ۲۰۱۹ گرمترین ماه تاریخ باشد.

 با توجه به آب و هوای گرمی که در آمریکای شمالی دیده می شود و گرم تر شدن آب و هوای قطب شمال به نظر می رسد جولای ۲۰۱۹ احتمالا یکی از گرمترین ماه های ثبت شده در تاریخ بشری باشد. 

 آمارهای مختلف نشان می دهند متوسط دمای این ماه اندکی از دمای جولای ۲۰۱۶ میلادی نیز بالاتر است و به این ترتیب می توان ادعا کرد جولای ۲۰۱۹ میلادی گرمترین ماه ثبت شده در تاریخ است.

ارزیابی کارشناسان نشان داده دمای جولای ۲۰۱۹ میلادی ۱.۲ درجه سانتیگراد بالاتر از سطح دما قبل از انقلاب صنعتی است. در همین راستا ارزیابی های دیگری براساس اطلاعات جمع آوری شده از «سرویس تغییرات آب و هوای کوپرنیکوس اتحادیه اروپا» و همچنین « مرکز اروپایی  پیش بینی متوسط هوا» در بازه زمانی یک تا ۲۹ جولای نیز انجام شد.

 اطلاعات نهایی و تایید شده ماه جولای در ۵ آگوست اعلام می شود. جالب آنکه تمایز دما میان جولای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹ میلادی در ارزیابی ها بسیار کمتر از تمایز دمایی است که بین اطلاعات جهانی مختلف دیده و توسط کارشناسان استفاده می شود.

 

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]