دانشگاه آزاد همدان میزبان رویداد صدرا

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی همدان با اشاره به اقدامات چند ماه گذشته در این دانشگاه گفت:‌ ارزیابی عملکرد واحدهای دانشگاه‌ آزاد اسلامی با توجه به محور‌های سه‌گانه پیش‌بینی‌شده در سند تحول و تعالی این دانشگاه و با هدف اعتلای جایگاه واحد‌های دانشگاهی در کشور برگزار شد و این دانشگاه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌ها در استان همدان توانست در این ارزیابی از رتبه هفت به رتبه پنج ارتقا پیدا کند.

غلامرضا خاکساری در نشست با استاندار همدان با اشاره افزایش پذیرش دانشجو نسبت به سال ۱۴۰۱ واحد همدان ۱۵درصد و در استان حدود ۱۲درصد، جذب بیش از ۳۰۰ نفر دستیار آموزشی، تدوین و طراحی تالار افتخارات دانشگاه در حوزه هیئت علمی، تصویب و عملیاتی شدن دانشکده مهارت و کارآفرینی، تصویب دانشکده‌گان جامعه و حکمرانی، هنر و رسانه و فرهنگ و تمدن از سوی سازمان مرکزی دانشگاه و تدوین پروپوزال مدارس عالی کسب‌وکار و آموزش زبان‌های خارجی ازجمله اقدام‌های صورت چند ماه اخیر در دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان است.

وی با اشاره به اقدامات حوزه فرهنگی تشریح کرد: ارتقا امتیاز در کارنامه فرهنگی و کسب رتبه ساعی، اجرای ۳۹۸ برنامه فرهنگی در استان، اعزام دانشجویان، استادان به اردوی راهیان پیشرفت، اعزام دانشجویان به اردوی راهیان نور، میزبانی جشنواره ملی مشق انتظار، اسکان ۱۲۰۰ نفر از دانشجویان دختر در خوابگاه‌های دانشجویی ازجمله این کارکرد است. وصول بیش از ۹۵درصد مطالبات دانشجویی در ترم گذشته توسط معاونت مدیریت و توسعه منابع نشان از عملکرد دقیق این حوزه دارد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی همدان با اشاره به کسب بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال درآمد غیرشهریه‌ای در این دانشگاه بیان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی و توانمندسازی سایر ارگان‌های مسابقات ورزشی هیئت‌های استان، کنگره و یادواره‌ها، اسکان دانشجویی غیر از دانشگاه آزاد، برگزاری آزمون‌های استخدامی، نظام‌مهندسی و… برگزاری طرح حامیم استان همدان و چند استان دیگر، اجاره املاک دانشگاه، اسکان در مهمانسرا‌های دانشگاه و درآمد‌های از محل، زنبورداری و موزه محل‌های تحقیق این درآمد شهریه‌ای بوده است.

خاکساری عنوان کرد: میزبانی از مسابقات انتخابی تیم ملی کاراته در رده های سنی ،، و مسابقات وزنه برداری قهرمانی کشور از رخ دادهای پیش روی دانشگاه آزاد اسلامی همدان در چند روز آینده است.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی همدان با اشاره به اینکه در اردیبهشت ما این دانشگاه میزبان رویداد صدراست تصریح کرد: رویداد صدرا با تأکید بر توسعه اشتغال و راهبرد‌های کلان دانشگاه آزاد اسلامی و اهداف مندرج در سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد مبنی بر توسعه فعالیت‌های فناورانه با رویکرد کارآفرینی در زیست‌بوم‌های محلی و منطقه‌ای، ایجاد ارتباط مستقیم بین دانشجویان و اعضای هیئت علمی، جامعه و صنعت برگزار خواهد شد.

گزارش: فاطمه عزیزی هرمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا