ویروس زیکا به فلوریدای آمریکا رسید

کد خبر : 45266 سه شنبه 19 مرداد 1395 - 02:21:55

«ریک اسکات» فرماندار ایالت «فلوریدا» آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: نمونه ای جدید از ویروس زیکا در شهرستان « پالم بیچ» این ایالت مشاهده شده است.

«ریک اسکات» فرماندار ایالت فلوریدا آمریکا افزود: احتمالا انتقال ویروس زیکا از فردی که اخیرا به منطقه « وین وود» در شهرستان « میامی-دید» این ایالت سفرکرده است، انجام شده است.
دکتر «آنتونی فوسی» مدیر انستیتو ملی آلرژی و بیماری های مسری آمریکا نیز پیشتر گفته بود که این احتمال(بیشتر شدن موارد انتقال زیکا) قطعا زیاد نیست اما، این مساله ای است که ما همواره پیش بینی می کنیم و خود را برای بدترین حالت آماده می کنیم. با این حال، فکر نمی کنیم که این مساله به گستردگی وضعیتی تبدیل شود که در بزریل یا پورتو ریکو شاهدیم.
فوسی افزود، مقامات وزارت بهداشت برای کاهش پشه ها در مناطق آلوده در تلاشند و مردم را تشویق می کنند تا در خانه ها بمانند، خود را بپوشانند و از حشره کش استفاده کنند.
به گفته وی، آزمایش های مرحله اول واکسن زیکا احتمالا در هفته های آینده شروع می شود که در صورت موفقیت آمیز بودن، آزمایش های گسترده تر از اوایل سال 2017 شروع خواهد شد.
گزارش ها حاکی از ابتلای چهار نفر در آمریکا به ویروس زیکاست.
به گزارش ایرنا،طبق برآورد سازمان جهانی بهداشت، ویروس زیکا احتمالاً در تمام کشورهای قاره آمریکا، به جز کشورهای کانادا و شیلی، شیوع خواهد یافت.
ویروس زیکا اولین بار در سال 1947 در اوگاندا در قاره آفریقا شناسایی شد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]