کد خبر : 24134 چهارشنبه 18 آذر 1394 - 05:15:00
برای-حفاظت-از-محیط-زیست-دوش-بگیرید

با استفاده از حمام هوشمند:

برای حفاظت از محیط زیست دوش بگیرید

سیناپرس: یک شرکت طراحی لوازم خانگی موفق به ساختن نوع خاصی از دوش حمام شده است که می تواند با بازیافت آب و کنترل حرارت و انرژی مصرفی به محیط زیست کمک شایانی کند.

به تازگی کمپانی هلندی هم ولز (Hamwells) در پی تحقیقات خود موفق به ساخت اولین نسل دوش های حمام الکترونیک شده است. این دوش ها برای طبیعت نیز بسیار مفید خواهند بود.

این دوش ها آب استفاده شده در حمام را جمع آوری و فیلتر کرده و آن را دوباره داغ می کند. سپس همین آب را دوباره به دوش اصلی پمپ کرده و جاری می سازد.

تفاوت اصلی این دوش های الکترونیک با دوش های عادی حمام این است که این دوش ها قادر هستند آب مصرفی در حمام را بازیافت کنند. این دوش ها آب استفاده شده در حمام را جمع آوری و فیلتر کرده و آن را دوباره داغ می کند. سپس همین آب را دوباره به دوش اصلی پمپ کرده و جاری می سازد. بر اساس گفته های اریک ون دوین از کمپانی هم ولز هر کدام از قطرات می توانند قبل از دور انداخته شدن تا 7 بار بازیافت شوند. با استفاده از این دوش ها می توان 90 درصد از آب مصرفی و همچنین 80 درصد از گاز و الکتریسیته مصرفی را صرفه جویی کرد.

لازم به ذکر است که این دوش های حمام به سیستم بلوتوث نیز مجهز هستند به این ترتیب می توانید با اتصال تلفن همراه یا دستگاه های مجهز به بلوتوث خود به این دوش ها به رادیو یا موسیقی مورد علاقه خود گوش کنید. همچنین با استفاده از چهار کلید به کار رفته در کنار پنل این دوش می توان دمای آب را تنظیم کرده و دوش را خاموش و روشن کرد. همچنین با نصب نرم افزار ویژه تلفن های همراه هوشمند مخصوص این دوش ها بر روی تلفن هوشمند خود می توانید از میزان انرژی مصرفی در هر دوره از حمام خود مطلع شوید. این نرم افزار مقدار انرژی و در نهایت مقدار پولی که بابت استفاده از این دوش ذخیره کرده اید را نیز در پایان هر دوره از استحمام به کاربر نمایش می دهد.

البته این محصول چندان ارزان نخواهد بود و هزینه خرید هر کدام از این دوش های الکتریکی 3190 دلار است. بنا بر اطلاعات ارائه شده توسط شرکت سازنده این دوش ها، شما می توانید مقدار پولی که بابت خرید این دستگاه داده اید را با صرفه جویی در مصرف آب و انرژی در ظرف مدت پنج سال جبران کنید. به این ترتیب می توان انتظار داشت که این تجهیزات بتوانند در صرفه جویی در مصرف انرژی و آب بسیار موثر واقع شوند.

منبع

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط