کد خبر : 99104 جمعه 02 اسفند 1398 - 10:33:29
پیشگیری،-راه-حل-مشکل-سوختگی-در-کشور

رئیس کنگره کشوری سوختگی:

پیشگیری، راه حل مشکل سوختگی در کشور

رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از بیماران سوخته، ضمن تشریح وضعیت سوختگی در کشور، گفت: راه حل مشکل سوختگی در کشور، پیشگیری است.

محمد جواد فاطمی با اشاره به اینکه برای حل مشکل بزرگ سوختگی در کشور نیازمند چند فاکتور هستیم، در نهمین کنگره کشوری سوختگی اظهارداشت: داشتن فرهنگ قوی ارتقا یافته که مردم بدانند چگونه از بروز سوختگی پیشگیری کنند و اینکه با بیماران سوخته چگونه رفتار کنند. همچنین، انتقاد قدرتمند می‌خواهیم که به سوختگی کمک کند.

وی افزود: دولت کارآمد به همراه وزارت بهداشت به روز و پیگیر قانون مداری برای پیشگیری از سوختگی لازم داریم.

فاطمی با عنوان این مطلب که در حال حاضر هیچ کدام از این فاکتورها را نداریم، گفت: در چنین شرایطی، سالیان دراز با مشکل سوختگی در کشور مواجه خواهیم بود.

رئیس نهمین کنگره کشوری سوختگی، در عین حال تاکید کرد: حل مشکلات سوختگی، همه جانبه است و می‌دانیم که اگر همه کمک کنیم، می‌شود مشکل سوختگی را حل کرد.

رئیس هیأت مدیره انجمن حمایت از بیماران سوخته، بر استفاده از ظرفیت نهادهای مردمی در پیشگیری از سوختگی در کشور تاکید کرد و افزود: نهادهای مردمی، در جایی که نمی‌ شود با کمک دولت‌ها مشکلات را حل کرد، می‌توانند مؤثر باشند.

فاطمی اظهار داشت: انجمن حمایت از بیماران سوخته، امیدوار است روزی بتواند در کاهش سوختگی و درمان بهتر بیماران سوخته و همچنین زندگی راحت تر برای آنها، مؤثر باشد.

وی در پایان تاکید کرد: راه حل مشکل سوختگی در کشور، از پیشگیری می‌ گذرد.

منبع:مهر

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]