کد خبر : 94934 یکشنبه 07 مهر 1398 - 08:46:56
نشست-تخصصی-سلامت-سالمندی-برگزار-می-شود

به همت جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی:

نشست تخصصی سلامت سالمندی برگزار می شود

سیناپرس: همزمان با روز جهانی سالمند، نشست تخصصی "سلامت سالمندی" به همت گروه سلامت سالمندی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی سه شنبه 9 مهر ماه برگزار می‌شود.

سمیه جهانشیری با بیان اینکه این نشست تخصصی صبح روز سه‌شنبه با حضور اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، صاحبنظران و دانشجویان عرصه سالمندی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود، اظهار کرد: این نشست تخصصی در سه پنل با موضوع "حمایت‌های اجتماعی و سالمندی"، "مهارت ورزی، کارآفرینی و اشتغال در سالمندی" و "سالمندی سالم در ایران؛ چالش ها و راهکارها" برگزار می شود.

مسئول گروه سلامت سالمندی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی هدف از برگزاری این نشست را دستیابی به اولویت‌های پژوهشی و مطالعاتی این حوزه عنوان کرد و گفت: برگزاری این گونه نشست‌ها مقدمه‌ای برای آغاز برنامه "مهندسی سلامت سالمندی" است تا بتوان طی اجرای سلسله نشست‌های تخصصی با موضوعات تعیین شده توسط گروه پژوهشی، در جهت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان اقدام کرد.

وی افزود: همچنین به همت گروه سلامت سالمندی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی طی انتشار فراخوان و دعوت جمعی از سالمندان شهر تهران، برنامه "گردشگری سلامت فرهیختگان کهن" روز چهارشنبه ۱۰ مهردر مجتمع تفریحی امام خمینی(ره) لواسان  برگزار می‌شود.

جهانشیری با بیان اینکه در این برنامه همچنین به بررسی و تعیین سن سلامت، اجرای موسیقی توسط گروه سالمندان، ارائه سبد غذایی سالمندی و دریافت تجربه زیستی شرکت کنندگان پرداخته می‌شود، اظهار کرد: این برنامه به عنوان یک برنامه مستمر گردشگری سلامت ویژه افراد بالای ۶۰ سال در شهر تهران برنامه ریزی شده و امیدواریم از طریق این برنامه بتوانیم به ایجاد "شبکه سالمندی فعال" در شهر تهران و نقش آفرینی در جامعه از طریق ارتقای کیفیت زندگی سالمندان کمک کنیم.

بر اساس این گزارش، گروه سلامت سالمندی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی با هدف ارتقای آگاهی‌های سلامت سالمندی در این برنامه در نظر دارد در کنار برنامه های تفریحی، با برگزاری کارگاه‌های آموزشی به موضوعاتی همچون "شادابی و نشاط در سالمندان"، "سبد غذایی سالمندان"، "حقوق سالمندی در شهر" و "دمنوش‌های گیاهی و تداخلات دارویی سالمندی" بپردازد.

 

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]