کد خبر : 94203 چهارشنبه 13 شهریور 1398 - 10:04:13
سیستم-عامل-اندروید-۱۰-منتشر-شد

کاربران گوشی‌های پیکسل در خط مقدم دریافت نسخه جدید:

سیستم عامل اندروید ۱۰ منتشر شد

سیستم عامل اندروید ۱۰ منتشر شده است و از امروز در موبایل های شرکت گوگل عرضه می شود. البته برخی ویژگی های آن هم اکنون فعال نیستند.

 پس از چندماه انتظار گوگل بالاخره اندروید ۱۰ را منتشر کرد که امروز در  موبایل های این شرکت عرضه می شود.در همین راستا گوگل قول داده با تعدادی از شرکت ها همکاری می کند تا ارتقا دستگاهها به سیستم عامل اندروید ۱۰ در سال جاری انجام شود. این امر نشانه امیدوارکننده ای از ارائه سریع تر نسخه جدید اندروید در موبایل ها است.

مطابق معمول، این کاربران گوشی‌های پیکسل هستند که در خط مقدم دریافت نسخه جدید اندروید قرار دارند .در این میان، البته شرکت‌هایی مانند سامسونگ و سونی سر فرصت نسخه جدید اندروید را برای گوشی‌های برند خود ارائه می‌دهند و در این زمینه هیچ عجله‌ای ندارند.

گوگل برای اندروید ۱۰ ویژگی‌های جذاب زیادی ارائه کرده که احتمالا حالت تاریک گسترده توجه کاربران زیادی را جلب می‌کند. همچنین این شرکت بار دیگر سیستم ناوبری مبتنی بر ژست‌های حرکتی را متحول کرده به این امید که این بار ویژگی مذکور مورد انتقاد گسترده قرار نگیرد. از دیگر قابلیت‌های جدید آن می‌توانیم به راحت‌تر شدن و افزایش جذابیت مشخصه اشتراک‌گذاری لینک و محتوا اشاره کنیم و قابلیت Focus Mode هم به شما اجازه می‌دهد که برای افزایش بهره‌وری، نوتیفیکیشن‌های اپلیکیشن‌های موردنظر را قطع کنید. اگرچه گوشی‌های تاشو هنوز در اول راه خود قرار دارند، ولی در هر صورت اندروید ۱۰ از این دسته از گوشی‌ها پشتیبانی می‌کند.

یکی از مهمترین ویژگی های جدید اندروید برای بیشتر کاربران نامرئی است و «Project Mainline» نام دارد که به گوگل اجازه می دهد برخی وصله های امنیتی را به طور مستقیم از طریق «پلی استور» ارائه کند.

به این ترتیب برای عرضه وصله نیازی به انتظار برای تولید کنندگان موبایل ها و کریرهای مخابراتی نیست. در این وضعیت موبایل های مجهز به این سیستم عامل از «اندروید۹ پای» که به اندروید ۱۰ ارتقا می یابند، از این ویژگی پشتیبانی نمی کنند.

به گفته گوگل تمام اپلیکیشن های این شرکت از حالت تیره یا Dark Mode پشتیبانی خواهند کرد اما زمان عرضه نسخه سازگار آنها به طور یکسان و همزمان با عرضه اندروید ۱۰ نخواهد بود. به عنوان مثال اپلیکیشن جیمیل هنوز در حال توسعه برای پشتیبانی از دارک مود است و تا یک ماه دیگر از آن پشتیبانی نخواهد کرد.

با این وجود، بیش از هر چیز، قابلیت جدید اندروید ۱۰ که بیشترین توجه را به خود جلب کرده سیستم جدید ناوبری حرکت در آن است که شباهت زیادی به آیفون دارد و اگر چه در زمان عرضه نسخه‌های آزمایشی اندروید ۱۰ چندین مرتبه کنار گذاشته شده بود، اما اکنون در نسخه نهایی به صورت ثابت عرضه شده و تغییر نخواهد کرد.

 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]