کد خبر : 94062 جمعه 08 شهریور 1398 - 11:22:31
اتصال-31-هزار-روستا-به-شبکه-ملی-اطلاعات

کیفیت ارتباطات مناطق شمالی بهبود می یابد؛

اتصال 31 هزار روستا به شبکه ملی اطلاعات

وزیر ارتباطات گفت: در پنج سال گذشته ۳۱ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار از ۴۲ هزار روستای کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.

 آذری جهرمی صبح امروز در حاشیه بهره برداری از پروژه های ارتباطات استان گیلان با اشاره به اینکه پروژه‌ های رودسر با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان در راستای ارتقای ارتباطات منطقه اجرایی شده است، اظهار کرد: امروز رحیم آباد با توسعه نسل چهارم به شبکه ملی اطلاعات متصل شد.

وی با بیان اینکه این وضعیت در مناطق روستایی استان‌ های گیلان و مازندران وجود دارد، افزود: شاهد توسعه نسل سوم در سطح روستاهای این دو استان هستیم. البته متاسفانه به دلیل تحریم‌ ها برخی شبکه‌ ها مجبور به توقف خدمات خود شده‌اند.

وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت در مناطق روستایی و شمالی کشور به رغم جمعیت زیاد و گردشگر پذیر بودن با مشکل شده بود، تصریح کرد: تدابیر برای توسعه شبکه صورت گرفته و با سرعت بیشتری انجام می شود.

وی با اشاره به اقدامات خوب در ماه های گذشته در این زمینه، بیان کرد: توسعه شبکه ملی اطلاعات در مناطق شمالی کشور در دستور کار قرار دارد.

به گزارش مهر، آذری جهرمی با بیان اینکه در شش ماه آینده عقب‌ ماندگی‌ های دو استان شمالی کشور رفع می شود، افزود: طبیعتا کیفیت ارتباطات در این مدت در مناطق شمالی بهتر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در وزارت ارتباطات پروژه‌ها در قالب پروژه های روستایی افتتاح شده است، گفت: حدود ۳۱ هزار روستا از ۴۲ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور طی پنج سال گذشته توسعه شبکه داشته و به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.

وزیر ارتباطات شاخص بهره‌مندی از شبکه ملی ۷۸درصد عنوان کرد و افزود: این شاخص در گذشته ۳۶ درصد بوده که شاهد رشد دو برابری هستیم.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط