با نسل جدید موتورسیکلت هوندا آشنا شوید:

رونمائی از محصول جدید و پرقدرت هوندا

کد خبر : 93426 یکشنبه 13 مرداد 1398 - 14:10:30

شرکت مشهور ژاپنی هوندا به‌تازگی اطلاعات و جزئیات مرتبط با دو موتورسیکلت جدید خود را که در ظاهر شبیه به نمونه‌های پیشین است؛ منتشر کرد. در این نمونه‌ها شاهد ایجاد تغییراتی بسیار کاربردی در موتور و سیستم سوخت‌رسانی هستیم.

تصاویر انحصاری موتورسیکلت جدید شرکت مشهور هوندا که با نام Honda CRF معرفی‌شده و در دو نسخه شهری Honda CRF 250L و رالی Honda CRF 250 Rally در سال 2020 میلادی عرضه خواهد شد، برای نخستین بار به‌طور رسمی منتشرشده است.

در این اطلاعیه، گزارشی همراه با جزئیات از نحوه عملکرد موتور، بدنه و سایر متعلقات آن ارائه‌شده است.

بر این اساس؛ موتورسیکلت جدید هوندا دارای سیستم احتراق شمع دوقلو، پمپ سوخت جدید مکانیکی و تزریق مستقیم است. به اعتقاد کارشناسان، این مدل‌های به‌روز شده و جدید هوندا؛ تفاوت چندانی با مدل‌های پیشین که هم‌اکنون در بازارها ارائه می‌شوند، ندارند؛ اما همان‌طور که پرونده‌های ثبت اختراع و جزئیات موتور و متعلقات نسل جدید موتورسیکلت‌های هوندا نشان می‌دهد، برخی از تغییرات صورت گرفته در ساختار مکانیک آن‌ها به‌احتمال‌زیاد برای ایجاد مطابقت با مقررات انتشار گازهای آلاینده یورو 5 خواهند بود.

فن‌آوری شمع دوقلو که از آن همچنین به‌عنوان فناوری Bajaj Auto DTSi نام‌برده می‌شود، به موتور کمک می‌کند تا سوخت را با هوای بیشتری مخلوط کرده و بازدهی بیشتر و آلایندگی کمتری داشته باشد. به‌این‌ترتیب و به کمک این فناوری، مخلوط هوا / سوخت به‌طور بهتر و مؤثرتری فراهم می‌شود.

یکی از مهم‌ترین اهداف هوندا برای طراحی این مدل‌های جدید، استفاده از بازار رو به رشد و عظیم کشورهای شرق و جنوب شرق آسیا است.

فن‌آوری شمع دوقلو که از آن همچنین به‌عنوان فناوری Bajaj Auto DTSi نام‌برده می‌شود، به موتور کمک می‌کند تا سوخت را با هوای بیشتری مخلوط کرده و بازدهی بیشتر و آلایندگی کمتری داشته باشد.

به‌این‌ترتیب و به کمک این فناوری، مخلوط هوا / سوخت به‌طور بهتر و مؤثرتری فراهم می‌شود. تعویض ساختار پمپ سوخت الکترونیکی به پمپ مکانیکی همچنین به کاهش میزان خدمات موردنیاز در این موتورها کمک می‌کند.

تزریق مستقیم باعث می‌شود که موتورسیکلت‌های جدید هوندا به کاربران احساس واکنش بیشتری نشان دهند. کارشناسان دنیای موتورسیکلت پیش‌بینی می‌کنند مدل‌های جدید Honda CRF 250L و CRF 250 Rally به‌سرعت تبدیل به مدل‌های کاملاً محبوب در بازارهای نوظهوری مانند برخی از کشورهای جنوب شرقی آسیا شوند. اگرچه این تغییرات تا حد زیادی مطابق با مقررات آتی انتشار یورو 5 خواهد بود، اما این موارد با به‌روزرسانی کوچک ولی قابل‌توجه در مورد این مدل‌های محبوب آف رود کمک خواهند کرد.

پیشینه نسل جدید موتورهای هوندا

موتورسیکلت هوندا CRF 250 L دوگانه اسپرت برای نخستین بار به‌عنوان مدل سال 2013 معرفی‌شده و در مدل نسل دوم خود قرار دارد. در شکل فعلی این خانواده از موتورهای هوندا، موتور تک سیلندر 249.6 سی سی و چهارزمانه می‌تواند نیرویی برابر با 24 اسب بخار قدرت را تولید کند. این موتورها با توان 8500 دور در دقیقه و 22.6 نیوتن متر گشتاور در یک گیربکس 6 سرعته جفت می‌شود.

 

مترجم: نداجوادهراتی

منبع: auto.ndtv.com

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما
  • عشقی یکشنبه 13 مرداد 1398 - 15:05:45
    عجب فناوری جالبی .عالیه
  • عدالت یکشنبه 13 مرداد 1398 - 22:05:52
    ادم از محصولات این شرکت های خارجی شگفت زده میشه .عین پراید خودمونه

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]