کد خبر : 92459 شنبه 01 تیر 1398 - 13:07:12
تولید-گیاهی-که-گوش-به-فرمان-است

توسط محققان ام آی تی؛

تولید گیاهی که گوش به فرمان است

محققان دانشگاه ام آی تی از تولید انواع جدیدی از گیاهان خبر داده اند که به گیاهان بونوئیک شهرت یافته و قادر به درک حرکات دست و نیز حرکت دادن خود از طریق دریافت فرامین رایانه ای هستند.

گیاهان یادشده را می‌توان برای کمک به حرکت وسایل رباتیک نیز به کار گرفت.

گیاهان یادشده می‌توانند در آینده کاربردهای گسترده‌ای پیدا کنند. به عنوان مثال می‌توان از گیاهان مذکور برای محافظت از منازل، برقراری ارتباط با دوستان و اقوامی که در فاصله دوری به سر می‌برند، ارسال پیام‌های هشدار دهنده برای افراد بدون نیاز به حسگر یا نمایشگرهای رایانه‌ای و غیره استفاده کرد.

هارپریت سارین یکی از اعضای گروه تحقیقاتی طراح این گیاهان در این مورد می‌گوید: گیاهان می‌توانند به بهترین وسایل الکترونیکی مبدل شوند که ما در اختیار داریم. هدف ما بررسی دقیق‌تر طبیعت و همگام شدن با آن است تا بتوانیم از مزایای گیاهان بیشتر استفاده کنیم.

برای ایجاد تغییرات یادشده در گیاهان در آنها الکترودهای خاصی کار گذاشته می‌شود که از طریق رایانه قابل کنترل هستند. اپلیکیشنی که به همین منظور طراحی شده تحریک بخش‌های مختلف گیاه و دریافت فرامین را توسط آنها ممکن می‌کند.

البته بدین منظور می‌توان برخی گیاهان را سیم کشی نیز کرد و بدین شیوه از سیم‌های یادشده به عنوان آنتنی برای شناسایی حرکات دست افراد و واکنش در برابر آنها استفاده کرد.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]