کد خبر : 92312 یکشنبه 26 خرداد 1398 - 16:23:47
اولین-رستوران-گیاهی-جهان-کجاست؟

اولین رستوران گیاهی جهان کجاست؟

سیناپرس: اولین رستوران گیاهی در دنیا بیش از یک قرن پیش در کشور سوئیس تأسیس شد؟ کشوری که استیک تارتار، فوندو و استیک شاتوبریان از جمله غذاهای معروف آن به حساب می‌آید و مردم برای پخت بیشتر غذاها از گوشت استفاده می‌کنند.

این رستوران که نامش «هاوس هیلتل» (Haus Hiltl) است، بیش از یک قرن پیش در سوئیس و شهر زوریخ تأسیس شد و اولین رستوران در این کشور و جهان بود که منوی غذایش، هیچ گزینه‌ای برای انتخاب غذاهای گوشتی نداشت.

هاوس هیلتل هم اکنون یکی از معروف‌ترین و بهترین رستوران های زوریخ است و گیاه‌خواران از کیفیت غذاهای آن راضی هستند و حتی گوشت‌خواران نیز به خوش‌طعمی غذاهای گیاهی آن اعتراف می‌کنند. اما اوضاع همیشه به این شکل نبوده است.

امروزه بازدیدکنندگان می‌توانند از صبح زود تا آخر شب به رستوران هاوس هیلتل رفته و غذاهای متنوع خوش‌طعم و باکیفیتی را سفارش بدهند که از سراسر دنیا تأثیر گرفته است.

منوی غذای رستوران هاوس هیلتل بر اساس غذاهای گیاهخواری تنظیم شده و گزینه‌های جالب متعددی را هم برای گیاهخواران و هم برای وگان‌ها در برمی‌گیرد. «وگانیسم»، یک روش زندگی و تغذیه به شمار می‌رود که هدف آن حذف هر نوع محصول حیوانی چه در غذا و چه در مواد مصرفی است.

 

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]