کد خبر : 89165 سه شنبه 23 بهمن 1397 - 14:35:44
ارسال-اطلاعات-جدید-از-نیمه-پنهان-ماه

ارسال اطلاعات جدید از نیمه پنهان ماه

ماهواره لانگ جیانگ 2 (Longjiang-2) که در ژوئن سال گذشته میلادی وارد مدار ماه شد، ارسال اطلاعات به زمین را آغاز کرده است.

کوکیائو در مداری ثابت، پشت ماه قرار دارد و به عنوان یک ایستگاه تقویتی، سیگنال‌های رادیویی را از ماهواره لانگ جیانگ 2 و فرودگر چانگ ای 4 به سمت زمین بازنشر می‌دهد. بدون وجود این دو ماهواره، ماموریت تاریخی فرود در نیمه پنهان ماه هرگز عملی نمی‌شد.

البته قرار بود علاوه بر این دو، ماهواره سومی با نام لانگ جیانگ 1 هم در مدار ماه قرار بگیرد؛ اما چینی‌ها ارتباط خود را با آن از دست دادند. خوشبختانه لانگ جیانگ 2 و کوکیائو بدون حضور عضو سوم تیم هم موفق عمل کردند و به تازگی، تصاویری تماشایی را از ماه و زمین به ثبت رسانده‌اند.

لازم به ذکر است که هنگام فرود چانگ ای 4 روی سطح ماه، لانگ جیانگ 2 به حالت خاموش درآمده بود تا در ارتباط مرکز کنترل عملیات با فرودگر، تداخلی به وجود نیاید. اما حالا که این ماه‌نشین و ماه‌نورد همراه آن، به اکتشاف در نیمه پنهان ماه مشغول هستند؛ کلیه سیستم‌های لانگ جیانگ 2 هم بار دیگر در وضعیت فعال قرار دارد. در ادامه می‌توانید زمین و قمر آن را در قالب یک تایم‌لپس زیبا تماشا کنید.

no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]