کد خبر : 8062 شنبه 02 خرداد 1394 - 08:53:32
سریعترین-بالگرد-نظامی-جهان-ساخته-شد

سریعترین بالگرد نظامی جهان ساخته شد

مهندسان علوم نظامی بالگرد جدیدی ساخته اند که سرعت بالا و چالاکی مهمترین ویژگی آن به شمار می آید.

به گزارش مهر، این بالگرد فوق مدرن توسط گروهی از مهندسان علوم نظامی در آمریکا ساخته شده و به تازگی نیز نخستین پرواز آزمایشی خود را با موفقیت در فلوریدای این کشور انجام داد.

این فناوری جدید S-۹۷ Raider نام دارد و گفته می شود نسل بعدی بالگردهای نظامی با قابلتیهای ویژه پروازی در ارتش آمریکا خواهد بود.

بدون شک مهمترین ویژگی این بالگرد سرعت زیاد آن است. S-۹۷ Raider توانایی پرواز با حداکثر سرعت ۴۴۴ کیلومتر بر ساعت را دارد که این مهم به واسطه پیشرانه مخصوصی به دست آمده که در سیستم موتوری آن تعبیه شده است.

به گفته مهندسانی که این فناوری جدید را ارایه کرده اند، اگر همه چیز بر اساس برنامه ریزی های از پیش صورت گرفته به پیش رود، دستیابی به حداکثر سرعت ۴۴۴ کیلومتر در این بالگرد در آزمایشاتی که قرار است ماههای آینده صوت گیرد دور از ذهن نخواهد بود.

آنها این بالگرد را به گونه ای طراحی کرده اند که در گردش به چپ و راست و حرکت عقب گرد نیز سرعت قابل توجهی داشته باشد. این ویژگی مهم آن را از گزند شلیکهای زمینی در امان نگاه می دارد.از آن گذشته چالاکی قابل توجهی S-۹۷ Raider موجب شده تا بتوان آن را گزینه ای مناسب جهت به کارگیری در حملات نظامی در نظر گرفت.

این فناوری جدید درحالی ارایه می شود که پیشتر سریعترین بالگرد جهان با حداکثر سرعت ۴۳۰ کیلومتر بر ساعت ساخته شده بود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
کلید واژه ها: بالگرد نظامی مهندسی
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]