کد خبر : 7396 سه شنبه 22 اردیبهشت 1394 - 22:32:19
خودسرانه-مکمل-مصرف-نکنید

خودسرانه مکمل مصرف نکنید

عضو هیئت مدیره انجمن دارو سازان ایران با اشاره به افزایش مصرف انواع مکمل‌ها در بین قشر جوان گفت: مصرف خودسرانه مکمل‌ها می‌تواند عوارض جبران ناپذیری را برای سلامت فرد به دنبال داشته باشد.
سید علی فاطمی عضو هیئت مدیره انجمن دارو سازان ایران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به اینکه مکمل‌ها شامل دو دسته هستند اظهار کرد: دسته‌ای از مکمل‌ها را می‌توان بدون تجویز پزشک مصرف کرد که از آن جمله می‌توان به امگا 3، ویتامین E و مکمل‌های گیاهی مانند چای سبز اشاره نمود.
 
وی مکمل‌های حاوی ویتامین A، کلسیم و عنصر روی را از آن دسته دانست که باید با تجویز پزشک مصرف شود و ادامه داد:مصرف خود سرانه این نوع مکمل‌ها سبب می‌شود مازاد‌شان در بدن رسوب کند و عوارض پوستی، چشمی و کبدی برای فرد مصرف کننده بوجود آورد.
 
فاطمی مصرف هر دو نوع مکمل را منوط به تجویز پزشک دانست و خاطر نشان کرد:بهتر است هر دو نوع مکمل را با تجویز پزشک یا متخصص تغذیه استفاده کرد تا احتمال هر نوع عارضه پس از مصرف به حداقل برسد.
 
وی مشکل دفع در کلیه‌ها، سنگسازی، عوارض پوستی و چشمی را از جمله مواردی عنوان کرد که در اثر مازاد مصرف مکمل‌ در بدن افراد ایجاد می‌شود.
 
کلید واژه ها: مکمل ویتامین
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]