کد خبر : 68100 جمعه 14 مهر 1396 - 11:00:50
تصاویری-زیبا-از-دنیای-میکروسکوپی

گزارش تصویری از مسابقات عکاسی میکروسکوپی

تصاویری زیبا از دنیای میکروسکوپی

سیناپرس: مسابقات عکاسی از دنیای میکروسکوپی نیکون در سال 2017 انجام شده و هیات داوران با در نظر گرفتن موارد دارای اهمیت در این تصاویر، برگزیدگان رقابت را معرفی کردند.

در کنار جهانی که ما در آن زندگی می کنیم، یک دنیای بسیار زیبا، جذاب و شگفت انگیز نیز وجود دارد که تنها با کمک میکروسکوپ قابل مشاهده است.

این تصاویر برگزیده از بین دو هزار تصویر ارسالی از سراسر جهان انتخاب شده و در گزینش آن ها مواردی از قبیل انتخاب سوژه، زیبایی ذاتی و ... مد نظر قرار داشت.

به دلیل زیبایی و اهمیت علمی عکس های میکروسکوپی - که همچنین به عنوان میکروگرافی ها نیز شناخته می شود - رقابت عکاسی تصاویر جهان کوچک به همت شرکت نیکون انجام شده و ضمن معرفی افراد و تصاویر  برتر، جوایزی ارزنده به محققان و علاقه مندان این حوزه که تصاویر چشمگیرتری را شکار کرده اند، تعلق می گیرد. امسال نیز این رقابت به مانند همه ساله انجام شده و هیات داوران بیست تصویر را به عنوان تصاویر برگزیده انتخاب کردند. این تصاویر برگزیده از بین دو هزار تصویر ارسالی از سراسر جهان انتخاب شده و در گزینش آن ها مواردی از قبیل انتخاب سوژه، زیبایی ذاتی و ... مد نظر قرار داشت. گفتنی در حاشیه این رقابت، صدها ویدئو از دنیای میکروسکوپی نیز جمع آوری و ارائه شدند. در این گزارش تصویری شاهد برخی از بهترین تصاویر میکروسکوپی در رقابت های سال جاری میلادی هستید.

ترجمه: احسان محمدحسینی

منبع: sciencealert

no-alt

برنده جایزه نخست، در این عکس ساختار شاخی شکل سلول پوست انسان مشاهده می شود که ابزاری مهم در پژوهش ها و درمان پزشکی محسوب می شود.

no-alt

مقام دوم رقابت عکاسی میکروسکوپی نیکون، دانه و پایه یک گیاه

no-alt

تصویری کامل از سر یک کرم انگل کدو (tapeworm)

no-alt

رشد قارچ روی پوست گوجه فرنگی

no-alt

هاگ های گرده گل لیلی (lily)

no-alt

این بخش از مغز جنین جوجه مرغ با تکنیک ژنتیکی brainbow رنگ آمیزی شده است.

no-alt

سلول های موئی شکل حساس به رنگ قرمز و سلول های عصبی به رنگ سبز در ساختار حلزون گوش یک موش دیده می شوند.

no-alt

مقام سوم، تصویری شبیه به بازی کامپیوتری مشهور و موسوم به پک من. این تصویر در حقیقت یک کلنی از جلبک های volvox است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]