کد خبر : 66828 سه شنبه 21 شهریور 1396 - 16:58:02
بازی-بوگاتی-با-رکوردها

بوگاتی شیرون دنیای اعداد را به هم ریخت

بازی بوگاتی با رکوردها

سیناپرس: بوگاتی شیرون با یک آزمایش دیدنی رکوردی حیرت انگیز در دنیای سرعت به نام خود ثبت کرد.

تازه ترین خبرسازی بوگاتی و جانشین ویرون یعنی شیرون به شدت مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است زیرا این خودرو توانست از وضعیت سکون به سرعت 400 کیلومتر بر ساعت رسیده و سپس متوقف شود. تمامی این اتفاقات هیجان انگیز تنها در 41 ثانیه و 96 صدم ثانیه روی داد.

در این آزمون دیدنی، پابلو مونتایا پشت فرمان یک دستگاه شیرونی نشسته بود که هیچ دست کاری خاصی بر روی آن صورت نگرفته بود و در حقیقت مدل استاندارد یک شیرون را هدایت می کرد. این آزمایش از ابتدا تا انتها در مسافتی به طول 3112 متر انجام شد.

هیجان انگیزترین بخش این آزمایش مربوط به رسیدن به سرعت 400 کیلومتر بر ساعت بود که تنها در 32.6 ثانیه روی داد. شیرونی که در این آزمایش به کار گرفته شد تنها در 9.3 ثانیه از سرعت 400 کیلومتر بر ساعت به حالت توقف کاهش سرعت داد و برای رسیدن به این وضعیت (سکون) تنها 491 متر مسافت طی کرد.

بوگاتی شیرون به ترمزهای پیشرفته سرامیکی مجهز است که امکان چنین هنرنمایی را به پابلو مونتایا داده است.

رئیس بوگاتی در این خصوص گفت: بوگاتی نخستین برند خودروسازی است که نه تنها مدت زمان رسیدن یک خودرو از حالت سکون به 400 کیلومتر بر ساعت را محاسبه می کند بلکه بازگشت به وضعیت سکون را هم اندازه گیری کرده است. این روند با استفاده از تجهیزات پیشرفته رایانه انجام می گیرد.

وی ادامه داد: ما این کار را در دنیای واقعی انجام می دهیم و به نظریه ها اکتفا نمی کنیم.

شیرونی که در این آزمون مورد استفاده قرار گرفت در نمایشگاه خودروی فرانکفوت به نمایش گذاشته خواهد شد.

مترجم : مهدی پیرگزی

منبع : newatlas

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]