کد خبر : 5953 دوشنبه 31 فروردین 1394 - 19:07:45
روباتی-که-چهره-خوانی-می-کند

روباتی که چهره خوانی می کند

محققان آمریکایی یک سر روباتیک ساخته اند که می تواند تعدادی زیادی از حالات چهره انسان را شبیه سازی کرده و حتی به چند سوال ابتدایی پاسخ دهد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی دیلی میل، این سر روباتیک که دارای ابرو، چانه و چشم است، هام (Ham) نام دارد.هام که توسط دیوید هانسون طراح روباتیک آمریکایی طراحی شده است، می تواند به تعدادی از سوال های پایه پاسخ دهد.

این روبات با استفاده از نرم افزاری خاص می تواند تعدادی از حالات چهره انسان را شناسایی کند و به صورت طبیعی به آنها واکنش نشان دهد.

از این سر روباتیک می توان در شبیه سازی سناریوهای پزشکی نیز استفاده کرد.

این روبات در حال حاضر در نمایشگاه تجهیزات الکترونیک AsiaWORLD Expo(بزرگترین نمایشگاه الکترونیک جهان که در آن بیش از چهار هزار شرکت برای نمایش آخرین فناوری های خود حضور دارند) به نمایش گذاشته شده است.

این سر روباتیک با استفاده از مهندسی مکانیک و نانوتکنولوژی از مواد قابل انعطافی به نام فرابر (Frubber ) ساخته شده است؛ این ماده دارای منافذی به اندازه چهار تا 40 نانومتر است.

به نوشته وب سایت هانسون روبوتیک، این روبات انسان نما می تواند چهره انسان را ببیند، با او ارتباط چشمی برقرار کند، سخنان او را درک کند و با او گفت وگو داشته باشد.

به گفته دیوید هانسون سازنده و طراح این روبات، چنین واکنش هایی پیشرفت بزرگی در دانش مکانیک به شمار می رود.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
کلید واژه ها: روبات
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]