ساخت روبات محافظ مزرعه

کد خبر : 58532 دوشنبه 01 خرداد 1396 - 11:30:01

یک مخترع آمریکایی روباتی را اختراع کرده است که قادر است علف‌های هرز مزارع را نابود کند.

به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا از سی‌نت، این روبات کوچک که Tertill نام دارد، در برابر تغییرات آب و هوا کاملا مقاوم است و توان مورد نیاز خود را از انرژی خورشیدی به دست می آورد و در نتیجه کافی است در فضای آزاد مزارع رها شود تا بدون نیاز به شارژ مجدد ماه‌ها به کار خود ادامه دهد. 
قسمت جلوی روبات Tertill به حسگرهایی مجهز است که امکان حرکت و مسیریابی در مزرعه را برای آن فراهم می‌کنند. بدین ترتیب برای ممانعت از خروج روبات از مزرعه کافی است حصار کوتاهی در اطراف مزرعه وجود داشته باشد. همچنین حسگرهایی که در زیر روبات نصب شده‌اند، جوانه علف‌های هرز را که ارتفاع آن‌ها کمتر از ارتفاع روبات باشد، در مزرعه شناسایی می‌کنند. بدین ترتیب روبات محافظ مزرعه با استفاده از تیغ‌هایی که در زیر آن تعبیه شده‌اند، جوانه‌ها را هرس می‌کند. به منظور جلوگیری از قطع جوانه گیاهان مزروعی لازم است این جوانه‌ها از قبل با استفاده از یک حلقه پلاستیکی پوشانده شوند.
قرار است جو جونز در تابستان سال جاری، کمپین سرمایه‌گذاری عمومی روی این پروژه را آغاز کند و تا پایان سال جاری میلادی روبات‌های محافظ مزرعه را به قیمت 300 دلار در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد. 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]