ششمین روز از هفته آسمان تاریک

ستاره ها و آسمان شب میراث بشریت است

کد خبر : 5820 یکشنبه 30 فروردین 1394 - 00:32:59

13 تا 19 آوریل (23 تا 29 فروردین) هفته جهانی آسمان تاریک نام دارد. ششمین روز از این هفته به این موضوع اشاره دارد که ستاره ها میراث ما هستند.

به گزارش ایرنا و به نقل از ساینس، متاسفانه میلیون ها کودک در سراسر جهان هرگز قادر نخواهند بود کهکشان راه شیری را از منازل خود مشاهده کنند. محیط شبانه طبیعی، باارزش ترین منظره برای زمینی هااست که در نورهای غیر کنترل شده مصنوعی، پنهان شده است. 

آسمان شب همواره مهمترین الهام بخش بشر در زمینه های مختلف علم از جمله فلسفه، هنر و ادبیات بوده است و مهمترین آثار اندیشمندانی از جمله شکسپیر، این موضوع را تایید می کند.

آسمان شب، میراث مشترک تمام جهانیان است که به سرعت در حال تبدیل به ناشناخته ای برای نسل امروز است.

مشهورترین اثر ون گوگ، شب پرستاره نام دارد که با الهام از آسمان شب کشیده شده است، آیا اگر ون گوگ امروز زنده بود، باز هم می توانست آسمان را با همان زیبایی به تصویر بکشد؟

چشم انداز شب انسان را به تامل در مورد خالق و جایگاهش در جهان وا می دارد و بسیاری از علوم، نتیجه کنجکاوی انسان در مورد آسمان بوده است.

13 تا 19 آوریل هفته جهانی آسمان تاریک نام گرفته است. هدف از برگزاری این مناسبت، افزایش آگاهی در مورد اثرات منفی آلودگی نوری و تشویق افراد برای اقدام در این رابطه است.
 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]