کد خبر : 55093 جمعه 15 اردیبهشت 1396 - 10:16:43
گشت-وگذار-در-جنگل-های-زیر-آب

گزارش تصویری از تنوع شگفت انگیز گیاهان دریایی

گشت وگذار در جنگل های زیر آب

سیناپرس: یک عکاس ماجراجو با انتخاب دنیای شگفت انگیز زیر دریا و تنوع گیاهی موجود در این مناطق، تصاویری حیرت انگیزی تهیه کرده است که دریچه ای را در برابر دیدگان مخاطب به دنیای ناشناخته گیاهان دریائی باز می کند.

بر خلاف تصور عموم مردم، تنوع گیاهی در اکو سیستم دریاها به مراتب غنی تر از گیاهانی است که در خشکی زندگی می کنند. این تنوع گیاهی سبب ایجاد شدن بستر مناسبی برای رشد انواع موجودات زنده شده و به همین دلیل شاهد حضور انواع مختلف جانوران آبزی از گونه های مختلف در ابعاد متفاوتی از موجودات میکروسکوپی گرفته تا جانوران غول آسا در محیط زیست دریاها و اقیانوس هایی هستیم که هنوز بسیاری از بخش های آن برای انسان ناشناخته و مرموز باقی مانده است.

در زیر امواج و آب های دریاها و اقیانوس ها، جنگل هایی از گیاهان و جلبک های دریایی وجود دارند که تعداد بسیار اندکی از مردم شانس تماشای آنها را به دست می آورند. ایان والاس، یک عکاس حرفه ای است که حوزه عکاسی وی با سایر عکاسان تا حد زیادی متفاوت است.

در زیر امواج و آب های دریاها و اقیانوس ها، جنگل هایی از گیاهان و جلبک های دریایی وجود دارند که تعداد بسیار اندکی از مردم شانس تماشای آنها را به دست می آورند. ایان والاس، یک عکاس حرفه ای است که حوزه عکاسی وی با سایر عکاسان تا حد زیادی متفاوت است. وی با عکس هایی که از جنگل ها و گیاهان دریائی تهیه کرده، به کشف این جهان زیبا و شگفت انگیز و نمایش آنها پرداخته است. در این گزارش تصویری شاهد بخش هایی از این دنیای ناشناخته هستید.

 

ترجمه: فاطمه کردی

منبع: abc.net

no-alt

علف هرز کری گونه ای از جلبک های قهوه ای بوده که در صخره های ساحلی سنگی از سمت استرالیای غربی به ولز جنوبی جدید در امتداد خط ساحلی جنوب استرالیا دیده می شود و گاهی اوقات برخی از برگ های آن را می توان در ساحل دریا شناور دید که به با جز و مد دریا به ساحل کشانده می شوند.

no-alt

کتانجک غول، گونه ای از گیاهان دریایی از رسته کتانجک ها، جلبک های قهوه ای بوده که دارای برگ های بزرگ، پهن، بلند و کشیده ای است که از راس تا ته گیاه را پوشانده و مدام بر تعداد این برگ ها افزوده می شود.

no-alt

واکمه نوعی جلبک دریایی خوراکی بوده که ریشه آن به صخره‌ها می چسبد و در ژاپن بسیار شناخته شده است. این گیاه شکلی برگ مانند دارد که طول آن به دو متر هم می رسد.

no-alt

کتانجک غول گونه ای از گیاهان دریایی از رسته کتانجک ها، جلبک های قهوه ای بوده که عمدتا در جنوب تاسمانی در صخره های سنگی در عمق پنج تا 20 متری رشد می کند.

no-alt

جلبک سبز در صخره های سنگی در پناهگاه های آبی اغلب در ارتباط با رسوبات در صخره های سنگی دیده می شود.

no-alt

این گیاه که به علف های هرز دریایی شناخته می شوند گونه ای از جلبک های قهوه ای هستند که بر صخره های دریایی دیده می شوند. معمولا در این محل ها خرچنگ های دریایی بسیاری پیدا می شوند.

no-alt

مرجان های قرمز رنگ که سطح صخره ها را پوشانده اند در کنار علف های هرز دریایی دیده می شوند. این منطقه زیستگاه اصلی برای صید تجاری صدف های لب سیاه آبالون است.

no-alt

علف هرز نخل دریایی گونه ای از کتانجک ها، جلبک های قهوه ای بوده که در عمق زیاد سواحل صخره ای به وفور پیدا می شود. یکی از محل های اصلی این گیاهان در عمق بیش از 50 متر در سواحل شرق تاسمانی است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]