کد خبر : 54883 شنبه 07 اسفند 1395 - 10:59:20
سفر-به-دنیای-مجازی-با-یک-جلیقه-جادویی

ویژه بازیهای رایانه ای؛

سفر به دنیای مجازی با یک جلیقه جادویی

امروزه بسیاری از مردم با استفاده از هدست های واقعیت مجازی از حضور در این فضای جذاب و سه بعدی لذت می برند، اما با پوشیدن یک جلیقه می توان این تجربه را تکمیل کرد.

به گزارش مهر به نقل از ورج، جلیقه یاد شده که تقریبا کل بدن را در برمی گیرد تجربه برخورد با اشیا و افراد در فضای مجازی را از طریق لرزاندن خود کامل می کند و با استفاده از آن می توان اثر رویدادهایی مانند انفجار، برخورد گلوله، جنگ با شمشیر و ... را که در بازی های رایانه ای متداول است، حس کرد.

جلیقه یاد شده که Hardlight VR Suit نام دارد دارای ۱۶ منطقه با قابلیت بازخورد لمسی است که در زمان اجرای بازی های مختلف واکنش های متناسب بروز می دهد.

این جلیقه با هدست هایی مانند Vive  و  Oculus Rift سازگاری دارد و می توان از طریق پورت یواس بی آن را به رایانه های شخصی متصل کرد و لذا حرکت کاملا آزادانه با استفاده از آن ممکن نیست. در حال حاضر تنها ۱۵ بازی با این جلیقه سازگار شده و شرکت سازنده که NullSpace نام دارد، تلاش دارد بر تعداد این بازی ها بیفزاید.

قیمت این جلیقه ۴۹۹ دلار است و در صورتی که کاربران بخواهند هر یک از بازی های سازگار با جلیقه یادشده را خریداری کنند باید ۲۰ دلار اضافی هم بپردازند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]