کد خبر : 52408 دوشنبه 22 آذر 1395 - 12:51:26
یک-خودروی-خودران-خارق-العاده

یک خودروی خودران خارق العاده

شرکت خودروساز سوئیسی "رین‌اسپید" یک خودروی مفهومی دو سرنشین جمع و جور طراحی کرده است که خودران بوده و می‌تواند در جا دور خود بچرخد.

به گزارش ایسنا به نقل از اوتوکار، خودروی Oasis از انرژی خورشیدی بهره می‌برد و نشانگر روش کمتر مرسوم حمل و نقل در آینده است.

این خودرو قرار است در نمایشگاه الکترونیک مصرفی لاس وگاس در ماه ژانویه رونمایی شود.

چرخهای جلوی oasis می‌توانند روی محور خود بچرخند تا خودرو در پیچ‌های کوچک به راحتی حرکت کرده و در جای پارک‌های تنگ نیز جا بشود.

شیشه جلوی این خودرو نیز به فناوری واقعیت مجازی و افزوده مجهز بوده که تصاویر و داده‌های لازم در مورد اجسام بیرونی را نمایش می‌دهد.

یک کابین الهام گرفته از طبیعت نیز در بخش جلویی داخل خودرو طراحی شده که حاوی باغچه‌ای کوچک است. از دیگر تجهیزات oasis می‌توان به صندلی‌های راحتی، میز دم دستی، تلویزیون و فرمان تاشو خودرو اشاره کرد که بر نقش اصلی خودرو به عنوان یک خودروی خودران تاکید می‌کند.

شرکت رین‌اسپید با هدف استفاده از این خودرو در سرویس‌های کرایه‌ خودرو به طراحی آن پرداخته است زیرا حاوی عملکردهایی است که به آن اجازه می‌دهد به عنوان یک خودروی ترابری، خودروی حمل بار و حتی حمل پیتزا استفاده شود.

این خودروی خودران می‌تواند به دوستان فیسبوکی صاحب خودرو در مورد خالی بودنش خبر بدهد تا توسط شبکه های اجتماعی احضارش کنند. این ویژگی‌ها به خود اجازه می‌دهد تا از وسیله حمل و نقل به یک دستیار شخصی تبدیل شود.

اطلاعات بیشتر در مورد این خودرو در نمایشگاه الکترونیک مصرفی ارائه خواهد شد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]