کد خبر : 4909 یکشنبه 16 فروردین 1394 - 17:37:03
سایه-انقراض-بر-سر-خرس-های-قطبی

سایه انقراض بر سر خرس های قطبی

یک مطالعه نشان می دهد که روند گرم شدن زمین خرس های قطبی را باگرسنگی شدید و خطر انقراض روبرو کرده است زیرا این حیوانات نادر نمی توانند خود را با رژیم غذایی دیگری غیر از آب و هوای قطبی تطابق دهند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی ساینس، تحقیق جدید این تئوری را که خرس های قطبی می توانند در برابر از دست دادن زیستگاه خود جان سالم بدر ببرند، زیر سوال برده است.

این مطالعه جدید نشان می دهد که با کوچک شدن زیستگاه های یخی خرس های قطبی، در اثر روند گرمایش زمین، این موجودات با گرسنگی شدید مواجه می شوند، زیرا نمی توانند خود را با غذاهایی که در زمین یافت می شود، تطابق دهند.

پیش از این دانشمندان با ارائه یک تئوری اعلام کرده بودند که با کوچک شدن یخ های قطب شمال، خرس های قطبی احتمالا خود را با علوفه و شکار بر روی زمین تطبیق خواهند داد، اما در گزارشی که در مجله Frontiers in Ecology منتشر شده دانشمندان زمین شناس آمریکا اعلام کردند بعید است که خرس های قطبی بتوانند با خوردن گوزن کانادایی، تخم مرغ غاز و انواع توت های شمال، نجات یابند.

زمین شناسان می گویند: روند گرم شدن زمین در دهه های اخیر سرعت گرفته که این عامل سبب آب شدن حجم زیادی از یخ های قطب شمال و جنوب و تهدید حیات وحش این مناطق شده است.

کلید واژه ها: خرس های قطبی گرسنگی
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]