کد خبر : 48432 پنج شنبه 25 شهریور 1395 - 02:38:00
نمای-ساختمان-در-نقش-تصفيه-کننده-هوا

نمای ساختمان در نقش تصفيه کننده هوا

نمای ساختمان تزیینی بیمارستان مانوئل گونزالس در مکزیکوسیتی از مصالحی ساخته شده که نقش تصفیه کننده هوا در یکی از آلوده ترین شهرهای دنیا را دارد.

این نما، کار یک شرکت آلمانی مستقر در برلین دو هزار و پانصد متر مربع مساحت دارد و از واحد های ساختمانی به نام “پروسولو” ساخته شده است. این واحد ها با ذراتی لعاب داده شده اند که در صورت دریافت امواج ماورا بنفش، آنها را به ترکیبات کمتر آسیب زا مانند دی اکسید کربن و آب تبدیل می کنند. این فرایند تغییری در ساختار ذرات این پوشش نمی دهد و سالها قابل استفاده می ماند.

نمای ساختمان در نقش تصفيه کننده هوا - فردانما - آینده صنعت ساختمان (۳)

به گزارش فردانما،معمار این شرکت آلمانی می گوید: “نکته مثبت تکنولوژی ما این است که این واحد های “پروسولو” در محل نصب، ممکن است تاثیری در امواج بزرگ آلودگی هوا نداشته باشند ولی می توانند میزان آنرا کاهش دهند و بر کیفیت زندگی مردمی که در آن محل زندگی یا کار و یا حتی عبور می کنند تاثیر مثبت دارد.”

نمای ساختمان در نقش تصفيه کننده هوا - فردانما - آینده صنعت ساختمان (۴)

شرکت آلمانی، این ماده را در مکانهای دیگری از جمله در یک مرکز خرید در استرالیا و در هتلی در ابوظبی نیز به کار برده است. معمار این شرکت آلمانی اضافه می کند: “کار ما در معماری نباید حتما در ابعاد کلان تاثیر گذار باشد، معماری می تواند زندگی مردم محلی را بهبود بدهد و شاید روزی فرصت انجام کار با تاثیر کلان را نیز پیدا کنیم.”

نمای ساختمان در نقش تصفيه کننده هوا - فردانما - آینده صنعت ساختمان (۱)

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]