کد خبر : 4307 شنبه 01 فروردین 1394 - 18:20:46
تبلت-ضد-ابولا-ساخته-شد

تبلت ضد ابولا ساخته شد

محققان تبلتی ساخته اند که به پزشکان برای مراقبت از بیماران مبتلا به ابولا کمک می کند، این تبلت را می توان در محلول کلر فرو برد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی پی.سی کامپیوتر، این تبلت با همکاری داوطلبان فناوری و محققان شرکت گوگل ساخته شده است.

تبلت مزبور را می توان حتی با دستکش و در شرایط طوفان و رطوبت بالا استفاده کرد.

پزشکان بدون مرز به دنبال یک تبلت ضد ابولا بودند که به وسیله آن بتوانند اطلاعات حیاتی بیمار را ثبت کنند.

هنگام شرایط شیوع فعلی ابولا، پزشکان باید برای پیشگیری از ابتلا به ابولا، شرایط حیاتی بیمار را از پشت ماسک های حفاظتی که بر صورت دارند با فریاد برای پزشک دیگر بازگو کنند.

ابولا از طریق تماس مستقیم با مایعات بدن آلوده سرایت می کند،حتی وجود یک ورقه کاغذ در یک محل پر خطر از لحاظ آلودگی به ابولا، می تواند خطر انتقال عفونت را به دنبال داشته باشد.

امدادگران برای مراقبت از بیماران مبتلا به ابولا، باید لباس های مخصوص و دستکش های چند لایه مورد استفاده قرار دهند .

براساس این گزارش ،امدادگران مجبورند شرایط حیاتی بیمار را با فریاد از پشت ماسک های حفاظتی لباس های مخصوص پیشگیری از ابتلا به ابولا برای همکار خود بازگو کنند، این موضوع اشتباهاتی را به دنبال خواهد داشت .

تلبت مزبور دارای یک جلد ضد آب در سطح صنعتی است و می توان آن را در محلول کلر 0.5 درصد که ابولا را از بین می برد ، فرو برد.

محلول کلر 0.5 به قدری قوی است که اگر دست بدون محافظ در آن فرو برده شود، موجب بروز سوختگی های شیمیایی می شود،این تلبت فاقد لبه های تیز است تا موجب پارگی لباس محافظ امدادگر نشود.

تبلت یاد شده به سرعت و بدون نیاز به سیم شارژ می شود و در واقع با مشخصه بی سیم به یک سرور شبکه محلی کوچک که به اندازه یک تمبر پستی است، وصل می شود.

امدادگران از این تبلت برای پیگیری شرایط حیاتی بیمار و سنجش فشار خون ، درجه حرارت و سایر نتایج استفاده می کنند.

کلید واژه ها: تبلت ابولا
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]