کد خبر : 4277 جمعه 29 اسفند 1393 - 05:17:20
از-حواشی-خیابان-ها،-خرید-نکنید

معاون اداره کل فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو;

از حواشی خیابان ها، خرید نکنید.

سیناپرس: معاون اداره کل فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: فراورده هایی که در حواشی خیابان­ها به فروش می رسند "زیر پله ای" محسوب می شوند و هیچ تضمینی برای سلامت آنها وجود ندارد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع­رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر سهیل اسکندری معاون اداره کل فراورده های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در خصوص کنسرو و تن های ماهی که اخیر در وسایل نقلیه و در حواشی خیابان­ها به فروش       می رسند، گفت:از نظر سازمان غذا و دارو این محصولات و فراورده های مشابه به هیچ وجه مورد تائید نیستند و از آنجا که محصولات فوق اصطلاحا "زیر پله ای " محسوب می شوند و نظارتی بر آنها وجود ندارد قطعا تقلباتی در آنها رخ خواهد داد

وی گفت: حتی ممکن است فعل و انفعالات شیمیایی که به دلایل مختلف در آنها رخ می دهد خطر مسمومیت و حتی مرگ را نیز به همراه داشته باشد.

وی همچنین افزود: تقلب در این محصولات می تواند شامل مواد مصرفی و کیفیت نازل فراورده ها، کیفیت مواد بسته بندی و نوع بسته بندی باشد یا اینکه پروانه بهداشتی آن جعلی بوده و حتی از نام برندی معتیر سوء استفاده نموده باشد.

دکتر اسکندری با بیان اینکه محصول مورد تائید حتما از مجاری قانونی و مراکز مجاز عرضه می شود گفت: در صورت بروز مشکل حداقل این است که محصول خریداری شده از مراکز مجاز، قابل پیگیری است.

وی در پایان اظهار داشت: معاونت بهداشت وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیروی انتظامی با فروشندگان این محصول در حاشیه خیابان­ها برخورد خواهند نمود اما قبل از همه اینها خود مردم باید برای سلامت­شان ارزش قائل باشند و از خرید این محصولات هویت مجهول اجتناب کنند.

کلید واژه ها: خیابان ها غذا دارو
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]