کد خبر : 2673 سه شنبه 05 اسفند 1393 - 14:33:24
مشکلات-محیط-زیستی-به-تجارت-تبدیل-شود

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری:

مشکلات محیط زیستی به تجارت تبدیل شود

سیناپرس: معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:زمانی مشکلات و معضلات محیط زیستی حل می شود که به تجارت و سود دهی تبدیل شود.

 سورنا ستاری روز سه شنبه در مراسم اختتامیه چهاردهمین نمایشگاه محیط زیست افزود:در واقع بخش خصوصی باید با هدف درآمدزایی وارد این بحث شود زیرا توان دولت در این حوزه محدود است و به تنهایی نمی تواند تمام کارها را انجام دهد.وی ادامه داد:باید سعی کنیم اشتباهات گذشته خود را در زمینه محیط زیست تکرار نکنیم بلکه از آنها درس بگیریم.

وی تاکید کرد: تمام بخش ها چه دولتی و چه خصوصی باید رویه خود را در راستای فعالیتشان تغییر داده و هم سو با حفظ محیط زیست حرکت کنند.ستاری به جهت گیری سبز صنایع اشاره کرد و گفت:معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تمام طرح ها در دانشگاه ها و حتی بخش خصوصی که در راستای حفاظت از محیط زیست باشد حمایت می کند و شرکت ها نیز تلاش کنند از پتانسیل قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان استفاده کنند.

وی گفت: معاونت علمی آمادگی دارد فناوری های لازم را در مورد حفاظت از محیط زیست خریداری و به بخش خصوصی واگذار کند، زیرا تا زمانی که حل مشکلات محیط زیستی به اشتغال تبدیل نشود، همچنان شاهد تخریب محیط زیست خواهیم بود.

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با شعار' اقتصاد سبز، اقتصاد مقاومتی' امروز سه شنبه با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، رییس کمیسیون کشاورزی مجلس و معاون وزیر نفت به کار خود پایان داد.چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با حضور نمایندگان 13 شرکت خارجی از آلمان، لهستان، سویس، اتریش، فنلاند، نیوزیلند، کانادا، انگلیس، بلژیک، ایتالیا، ترکیه، سوئد و فرانسه از 2 تا 5 اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپا بود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]