کد خبر : 18239 شنبه 18 مهر 1394 - 02:53:32
ساخت-اسکله-توریستی-خورشیدی-در-مالدیو

ساخت اسکله توریستی خورشیدی در مالدیو

سیناپرس: مالدیو اکنون دارای اسکله توریستی 5 ستاره ای شده که مهمترین ویژگی آن استفاده از صفحات خورشیدی در بخشهای مختلف آن است.

گردشگرانی که راهی مالدیو می شوند با منظره ای دیدنی روبرو می شوند که نمونه آن کمتر در سایر نقاط جهان دیده شده است. آنها نه تنها مناظر دیدنی یکی از توریستی ترین کشورهای جهان لذت می برند بلکه توجه ویژه ای نیز به محیط زیست داشته و کمترین لطمه ممکن را به آن وارد می کنند.

نام این مجموعه Finolhu Villas است و می توان آن را اسکله یا ساحل توریستی لوکس 5 ستاره ای به شمار آورد که در آن به رعایت معیارهای زیست محیطی توجه خاصی شده است.

در این مجموعه 52 ویلای ساحلی ساخته شده که انرژی مورد نیاز آنها از انرژی خورشیدی تأمین می شود.

این ساحل مدرن در یکی از جزایر مالدیو موسوم به Gasfinolhu ساخته شده اند. ویلاهای این اسکله خورشیدی توسط گروه معماری YYA واقع در نیویورک طراحی شده و کار ساخت آنها نیز چند ماه پیش به پایان رسید.

در سراسر این اسکله جدید از صفحات خورشیدی به وسعت 6 هزار و 224 مترمربع و یک مجموعه باتری بزرگ استفاده شده است.

مالدیو به واسطه جزایر دیدنی و مناظر جذاب و منحصربفردش در زمره پرطرفدارترین جاذبه های توریستی جهان به شمار می آید اما به زیر آب رفتن تدریجی آن به واسطه افزایش سطح آب اقیانوس ها و تغییرات اقلیمی بر خبرساز بودن آن دامن زده است. این درحالی است که در آن سوی دنیا یعنی ایسلند، افزایش فعالیتهای آتشفشانی به وسعت این کشور می افزاید!

منبع

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]