کد خبر : 16424 یکشنبه 29 شهریور 1394 - 05:30:00
گزارش-تصویری-از-خانه-های-قابل-حمل

گزارش تصویری از خانه های قابل حمل

سیناپرس: در این گزارش تصویری می توانید شاهد تعدادی از برترین خانه های متحرک جهان باشید که به طور باورنکردنی طراحی منحصر به فردی داشته و نهایت بهره را از فضای محدود برده اند.

این گزارش تصویری تعداد 7 عدد  از برترین خانه های قابل حمل را به شما نشان می دهد که اطلاعات مختصری درباره هر یک از این خانه ها در عکس مربوطه قابل دسترسی خواهد بود.

no-alt

جیرجیرک: نام عجیب این خانه به هیچ عنوان ارتباطی با طراحی آن ندارد. این خانه متحرک توسط یکی از معماران و طراحان شرکت ناسا طراحی شده است و در حقیقت بخشی از پروژه ایجاد محیط مسکونی در خارج از زمین بوده است. این خانه به صورت آلومینیومی بوده و سقف آن قابلیت باز شدن دارد.

no-alt

Wohnwagon:این واگن ویژه از جنس چوب ساخته شده است و با استفاده از انرژی خورشیدی، برق مورد نیاز خود را تامین می کند. نور خورشید به عنوان منبع آب گرم این خانه متحرک نیز مورد استفاده قرار می گیرد و منبع آب آن نیز باران و رطوبت محیطی را در خود انبار می کند.

no-alt

خانه سیار تخم مرغی: این خانه به شکل یک تخم مرغ طراحی شده است و محیط داخلی بسیار راحتی را برای ساکنان خود ایجاد می کند. این خانه کوچک دارای اتاق خواب، اتاق پذیرایی، آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی مجزا ست و در حقیقت به عنوان دفتر کار متحرک طراحی شده بوده است.

no-alt

Pequod: این خانه یک کاروان ویژه است که محیط داخلی آن با کمک پلکسی گلس طراحی شده است و محیط بسیار بزرگی را در مقایسه با انتظار به شما ارائه می کند. این خانه متحرک در مقایسه با بسیاری از کاروان های موجود در جان بسیار ارزان است.

no-alt

اکو کپسول خودکفا: این خانه تمامی انرژی و آب مورد نیاز خود را از طریق باتری های خورشیدی و توربین های بادی و جمع آوری آب باران به دست می آورد و می توان آن را به راحتی جابجا کرد. فضای داخلی این خانه برابر با 8 متر مربع است.

no-alt

خانه کشویی: این خانه به نحوی طراحی شده است که پس از اتمام جابجایی، می توان اندازه آن را سه برابر کرد. این کار از طریق باز کردن خانه به صورت کشویی (همانند تلسکوپ های دستی) ممکن خواهد بود. انجام عملیات بزرگ و کوچک کردن خانه تنها به 20 ثانیه نیاز خواهد داشت. این خانه دارای حمام، محل خواب چهار نفر و یک اجاق گاز دو شعله است.

no-alt

کاروان خورشیدی: این خانه شباهت زیادی به کاروان هایی که به پشت خودروها بسته می شوند دارد ولی تفاوت اصلی آن در تامین انرژی مورد نیاز خانه با کمک انرژی خورشید است. اجزای داخلی این خانه به صورتی طراحی شده اند که می توان آنها را در هنگام نیاز راه اندازی و پس از مصرف، جمع کرد. این امکانات شامل حمام آب گرم، تخت خواب، آشپزخانه و توالت است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]